Sprzęty, które ułatwią codzienne gotowanie

Sprzęty, które ułatwią codzienne gotowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doskonale wyposażona kuchnia to świątynia każdej pani domu, która uwielbia przyrządzać różnorodne potrawy. Musi być ona koniecznie urządzona funkcjonalnie. Oznacza to, że powinny się tutaj znaleźć przede wszystkim sprzęty w znacznym stopniu ułatwiające gotowanie i pomagające szybciej uporać się z zadaniami wymagającymi dużo czasu. Przykładem takich rozwiązań są choćby wyciskarki Ronic, ekspresy do kawy, roboty wielofunkcyjne czy specjalne urządzenia do przygotowywania lodów oraz deserów. 

Postaw na wygodę i funkcjonalność

Podstawowym sprzętem w każdej kuchni powinien być piekarnik z termoobiegiem, w którym szybko można przyrządzić ciasta i różnorodne dania dla całej rodziny czy znajomych. Dzięki termoobiegowi wewnątrz urządzenia zostaje zachowana równomierna cyrkulacja powietrza, co przekłada się na skrócenie czasu pieczenia, a także możliwość zaprogramowania niższej temperatury. Innym niezwykle pożytecznym sprzętem jest blender o sporej mocy z funkcją rozdrabniania, przy pomocy którego bez trudu przygotujemy pyszne koktajle, soki lub zupy. Pomoże on tez uporać się z warzywami oraz owocami na sałatkę.

Oprócz tego przyda nam się mikser do przygotowywania mas na wszelkie ciasta, szybkowar (specjalny garnek) do przyrządzania ziemniaków czy ryżu (pozwala zachować głęboki smak potraw), a także parowar do gotowania na parze (zdrowo, bo bez tłuszczu). Osoby, które nie mają pomysłu, jak suszyć grzyby szybko i bezpiecznie, powinny koniecznie zaopatrzyć się w specjalną suszarkę spożywczą, wyposażoną w kilka sit. Inne polecane sprzęty kuchenne to m.in.:

– toster albo opiekacz do pieczywa

– gofrownica

– automat do wypiekania chleba

– grill elektryczny

– krajalnica do warzyw

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*