Jak wybrać odpowiednie terrarium?

Jak wybrać odpowiednie terrarium?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego terrarium może być nie lada wyzwaniem. Będzie on zależeć od od Twoich potrzeb i roślin oraz zwierząt, które chcesz hodować. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie potrzeby zwierzęcia oraz roślin przed dokonaniem zakupu.

Rozmiar

Rozmiar terrarium będzie zależał od wielkości Twojego gada. Mniejsze zwierzęta domowe nie potrzebują dużych siedlisk, natomiast w przypadku tych większych będziesz musiał poszukać jakiejś wystarczającej dla nich przestrzeni. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jak wielkie powinno być Twoje terrarium, jest skorzystanie z porady pracowników sklepu oferującego takie produkty, takiego jak https://diversa.com.pl/, gdzie znajdziesz terraria w różnych rozmiarach.

Oświetlenie

Gady potrzebują światła do produkcji witaminy D3 i wapnia w ich organizmach. Bez tego może rozwinąć się u nich metaboliczna choroba kości i inne problemy zdrowotne. Upewnij się, że każdy wybrany system oświetlenia ma żarówkę zaprojektowaną specjalnie dla danego rodzaju zwierząt, aby mieć pewność, że stworzysz im odpowiednie warunki do rozwoju.

Temperatura

Dla większości gadów temperatura może wynosić od 20 do stopni Celsjusza w nocy do 35 stopni w ciągu dnia. Warto jednak sprawdzić u lekarza weterynarii lub w lokalnym sklepie zoologicznym, jakie są szczegółowe zalecenia w zależności od rodzaju zwierzęcia, którym się opiekujesz i klimatu, w którym mieszkasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*