Leasing pracowników – co warto o nim wiedzieć?

Leasing pracowników – co warto o nim wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługa leasingu pracowników cieszy się coraz większą popularnością. Pracodawcy chętnie korzystają z tej opcji zatrudnienia ze względu na korzyści, jakie się z nią wiążą. Czym dokładnie jest leasing pracowników? I dlaczego się opłaca?

Co to leasing pracowników?

Leasing pracowników to w dużym skrócie wypożyczenie pracowników z innej firmy lub z agencji pracy tymczasowej. Jak wygląda to w praktyce? Pracownik, który zostaje zatrudniony przez jeden podmiot gospodarczy, wykonuje pracę na rzecz innego. Obecnie coraz więcej polskich firm decyduje się na leasing pracowników z Ukrainy. Agencja pracy tymczasowej LAXO Work dysponuje szeroką bazą kandydatów wyspecjalizowanych w różnych branżach, a dzięki temu jest w stanie stworzyć kompetentny zespół, który zagwarantuje sprawne działanie Twojej firmie.

Dlaczego leasing pracowników się opłaca?

Zdecydowana większość przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników zmaga się z brakami kadrowymi. Niestety jest to problem, który obniża wydajność firmy i uniemożliwia jej pełny rozwój. Leasing pracowników to odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie na pracowników. To przede wszystkim dobre rozwiązanie dla tych firm, które potrzebują pracowników w trybie natychmiastowym.

Leasing pracowników daje pracodawcom komfort najlepszego wyboru. Agencje pracy tymczasowej dysponują bazami doświadczonych, wyspecjalizowanych pracowników z niemal każdej branży. Leasing pracowników to:

  • ograniczenie wydatków związanych z rekrutacją,
  • oszczędność czasu ze względu na brak skomplikowanego procesu rekrutacyjnego oraz mniejsze obowiązki administracyjno-prawne,
  • elastyczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*