3 sprawdzone dodatki do eleganckich wnętrz

3 sprawdzone dodatki do eleganckich wnętrz
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak powszechnie wiadomo wnętrza bez dodatków to niepełne wnętrza. Akcesoria uzupełniają i dodają im charakteru, dlatego nie można z nich rezygnować. Tworząc wyjątkową przestrzeń warto dopasować dodatki do całej koncepcji z jaką projektowane było pomieszczenie. Te eleganckie zasługują na szykowne wykończenie. Oto 3 sposoby, jak to osiągnąć.

Coś na podłogę

Aby ocieplić wnętrze, wyraźnie akcentując pewną przestrzeń można wybrać eleganckie dywany. Postawione na przykład pod stolikiem kawowym w salonie będą wskazywały na centralne, najważniejsze miejsce. Poza tym dywany to dodatki wyraźne, widoczne od samego wejścia, a więc ich użycie jest łatwym sposobem na osiągnięcie pożądanego efektu, małym nakładem pracy.

Okryj okno

Zasłony to także znaczące akcesorium. Najbardziej eleganckie modele to te, które ciągną się od sufitu aż po samą podłogę, czasem nawet układając się w leżące na niej fałdy materiału. Optycznie podwyższają one pomieszczenie. A wersje wykonane z cięższych materiałów, na przykład nieprzepuszczającego światła weluru, przywołują skojarzenia z wystawnymi dworami i pałacami.

Lustrzane odbicie

Dodatkiem, który nie dość że pięknie wygląda, ale i może odegrać praktyczną rolę będzie lustro w ozdobnej ramie. Możliwości kombinowania z nim są nieograniczone. Można postawić na jedno wielkie, prostokątne lub zabawić się w układankę z mniejszych kawałków. Niezależnie od wybranego wariantu lustro pomoże w optycznym powiększeniu pomieszczenia oraz będzie odbijać i rozprowadzać światło, co spowoduje, że przestrzeń będzie jaśniejsza. Poza tym zawsze się przyda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*