Jakie lampy wybrać do biura?

Jakie lampy wybrać do biura?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biuro jest miejscem pracy, a więc musi tam być odpowiednie oświetlenie. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się temu jakie konkretnie lampy należy wybrać do biura, tak by pracownikom pracowało się tam przyjemnie, by światło nie męczyło oczu, a także by był zachowany odpowiedni klimat. Wszyscy, którzy zastanawiają się w jaki sposób stworzyć odpowiednie oświetlenie biura, na pewno skorzystają na przeczytaniu naszego poradnika.

Dobór odpowiednich lamp

Najważniejsze są same lampy, choć również użyty rodzaj żarówek nie jest bez znaczenia, o tym jednak później. Dawniej nikt specjalnie nie przejmował się tym, by w biurze oświetlenie było finezyjne. Stosowano zwykłe świetlówki, takie jak w szkołach czy na uczelniach, w salach lekcyjnych czy wykładowych. Ich podstawową wadą było jednak to, że w czasie swojej pracy migotały, powodując zmęczenie oczu po kilku godzinach pracy. Tego efektu chcemy uniknąć. Dziś także można stosować lampy świetlówkowe, jednak trzeba wybrać odpowiednie, które męczą oczu. Takie można wybrać między innymi odwiedzając sklep LampyIT w Internecie.

Odpowiednie źródło światła

Oprócz samej lampy czy oprawy, ważne jest też to, jakie konkretnie źródło światła zastosujemy. Mamy tu do wyboru żarówki tradycyjne z włóknem wolframowym, które dają przyjemne ciepłe światło bez efektu migotania, jednak pobierają bardzo dużo energii elektrycznej. Oprócz tego oczywiście są świetlówki, o których wspominaliśmy już wcześniej. Jeżeli je stosujemy, koniecznie wybierzmy takie oprawy, które zapewnią brak efektu migotania. Na końcu jest oświetlenie typu LED, czyli najbardziej nowoczesne i pobierające najmniej prądu. Każdy typ oświetlenia oraz lamp biurowych można zakupić w sklepie LampyIT, który dostępny jest pod adresem https://lampy.it/lampy-do-biura.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*