Żywice twarde – czym się charakteryzują?

Żywice twarde – czym się charakteryzują?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twarde żywice są powszechnie stosowane przez profesjonalistów w dziedzinie druku 3D. Znajdują one zastosowanie w produkcji funkcjonalnych prototypów i innych części wymagających dużej wytrzymałości i trwałości.

Twarde żywice, które dostępne są na stronie https://aemca.pl/147-zywice-twarde, można podzielić na dwie główne grupy: wypełnione szkłem i wypełnione węglem. Główną różnicą między nimi jest ich skład chemiczny: żywice wypełnione szkłem zawierają krzemionkę i węgiel, natomiast wypełnione węglem zawierają proszek grafitowy.

Żywice wypełnione szkłem

Żywice wypełnione szkłem są najpopularniejszym rodzajem twardej żywicy. Stosowane są w produkcji funkcjonalnych prototypów i innych części wymagających wysokiej wytrzymałości i trwałości. Cząstki szkła zapewniają wyższy poziom twardości niż żywice z wypełnieniem węglowym, co sprawia, że są one szczególnie przydatne w zastosowaniach związanych z obciążeniami udarowymi. Żywice z wypełnieniem szklanym są również trudniejsze do rozbicia po podgrzaniu ze względu na ich wyższą temperaturę topnienia.

Żywice wypełnione węglem

Żywice wypełnione węglem są najbardziej ekonomicznym wyborem dla części produkcyjnych. Chociaż żywica wypełniona węglem ma niższą temperaturę topnienia niż żywice wypełnione szkłem, jej wysoka wytrzymałość sprawia, że jest to dobra opcja dla zastosowań wymagających trwałości i odporności na uderzenia. Idealny wybór dla zastosowań o dużych obciążeniach udarowych, takich jak w przemyśle motoryzacyjnym lub budowlanym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*