Co brać pod uwagę przy zakupie używanych wózków widłowych?

Co brać pod uwagę przy zakupie używanych wózków widłowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kontrola najważniejszych układów

Każdy, kto kupuje samochód na rynku wtórnym, stara się dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Nie inaczej jest w przypadku używanych wózków widłowych. Żeby znaleźć ciekawy model za rozsądne pieniądze, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jaki model będzie najlepiej zaspokajał potrzeby. Inspiracji w tym zakresie dostarczą pojazdy dostępne na http://www.cetusgdynia.pl/sprzedaz-wozkow-widlowych/uzywane/.

W sprzedaży znaleźć można wiele urządzeń różniących się między sobą m.in. wysokością, szerokością oraz zastosowaniem. Po znalezieniu ciekawego modelu trzeba przeprowadzić kontrolę eksploatacyjną jego najważniejszych podzespołów. Najlepiej zacząć od sprawdzenia silnika. Wycieki lub dymienie to objawy, które mogą świadczyć o dużym zużyciu jednostki napędowej. Szczegółowej kontroli należy również poddać maszt oraz widły. Lepiej unikać wózków, w których występują widoczne luzy lub pęknięcia tych elementów. Warto również sprawdzić układ kierowniczy i hamulcowy.

Raport serwisowy i wygląd zewnętrzny

Jeżeli wózek był użytkowany przez poprzedniego właściciela od nowości, dobrze jest zapoznać się z raportami serwisowymi. Na ich podstawie można przekonać się, jakie podzespoły były wymieniane. Dobrym rozwiązaniem jest zakup sprzętu pochodzącego od znanego i renomowanego producenta. Zdarza się bowiem, że części do wózków widłowych niewiadomego pochodzenia są drogie i trudno dostępne.

Trudność zakupie części może powodować długie przestoje w pracy urządzenia. Decydując się na zakup używanego wózka widłowego, trzeba również wziąć pod uwagę jego wygląd zewnętrzny. Widoczne odpryski i uszkodzenia mechaniczne mogą świadczyć o tym, że pojazd był intensywnie eksploatowany. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest wykonać jazdę próbną, podczas której można przekonać się o rzeczywistym stanie technicznym wózka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*