Drewno to surowiec w pełni naturalny i charakteryzujący się znakomitymi właściwościami użytkowymi (zwłaszcza sosna, jodła, świerk czy modrzew). Z tego powodu wykorzystuje się je powszechnie m.in. do budowy domów jednorodzinnych całorocznych. Mogą być one wzniesione w wyjątkowo funkcjonalnej technologii szkieletowej, ewentualnie z bali bądź gotowych prefabrykatów. Jeśli zależy nam na szybkim postawieniu obiektu mieszkalnego z drewna, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://domki-zbylut.pl.
Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania drewnianego domu jest oczywiście jego wysoka trwałość. Drewno jest bowiem surowcem z jednej strony bardzo odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne (wichury, ulewne deszcze, promieniowanie słoneczne, huragany itp.), z drugiej zaś ponadprzeciętnie elastycznym. Poddane prawidłowej obróbce mechanicznej oraz technicznej zyskuje ponadto dużą wytrzymałość na destrukcyjne działanie ognia i naturalne procesy starzenia. Kolejny istotny atut to bez wątpienia zdrowy mikroklimat panujący we wnętrzu budynku. Wyjaśnienie jest proste – otóż drewno wykazuje zdolność do świetnej samoregulacji wilgotności, stwarzając tym samym człowiekowi zaskakująco przyjazne warunki do życia.
Nie bez znaczenia jest również fakt, że omawiane domy są w pełni energooszczędne, głównie z względu na doskonałe parametry termiczne. Ściany stanowią tutaj neutralną przegrodę i w żadnym stopniu nie kumulują ciepła ani ze środka obiektu, ani z zewnątrz. Skutkuje to sporą oszczędnością na rachunkach za ogrzewanie. Oto pozostałe zalety konstrukcji drewnianych: krótki czas potrzebny na ich wzniesienie (maksymalnie trzy, cztery miesiące od rozpoczęcia budowy – w zależności od pory roku), stosunkowo niewielki ciężar (co ogranicza rozmiar fundamentów, a w konsekwencji ogólne koszty), mała grubość ścian zewnętrznych (gwarancja zwiększenia powierzchni użytkowej), łatwość modernizacji oraz duża izolacyjność akustyczna.