09 AM | 14 Gru

Zalety domów z drewna

Drewno to surowiec w pełni naturalny i charakteryzujący się znakomitymi właściwościami użytkowymi (zwłaszcza sosna, jodła, świerk czy modrzew). Z tego powodu wykorzystuje się je powszechnie m.in. do budowy domów jednorodzinnych całorocznych. Mogą być one wzniesione w wyjątkowo funkcjonalnej technologii szkieletowej, ewentualnie z bali bądź gotowych prefabrykatów. Jeśli zależy nam na szybkim postawieniu obiektu mieszkalnego z drewna, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą dostępną na stronie http://domki-zbylut.pl.

Gwarancja wieloletniej eksploatacji obiektu

Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania drewnianego domu jest oczywiście jego wysoka trwałość. Drewno jest bowiem surowcem z jednej strony bardzo odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne (wichury, ulewne deszcze, promieniowanie słoneczne, huragany itp.), z drugiej zaś ponadprzeciętnie elastycznym. Poddane prawidłowej obróbce mechanicznej oraz technicznej zyskuje ponadto dużą wytrzymałość na destrukcyjne działanie ognia i naturalne procesy starzenia. Kolejny istotny atut to bez wątpienia zdrowy mikroklimat panujący we wnętrzu budynku. Wyjaśnienie jest proste – otóż drewno wykazuje zdolność do świetnej samoregulacji wilgotności, stwarzając tym samym człowiekowi zaskakująco przyjazne warunki do życia.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że omawiane domy są w pełni energooszczędne, głównie z względu na doskonałe parametry termiczne. Ściany stanowią tutaj neutralną przegrodę i w żadnym stopniu nie kumulują ciepła ani ze środka obiektu, ani z zewnątrz. Skutkuje to sporą oszczędnością na rachunkach za ogrzewanie. Oto pozostałe zalety konstrukcji drewnianych: krótki czas potrzebny na ich wzniesienie (maksymalnie trzy, cztery miesiące od rozpoczęcia budowy – w zależności od pory roku), stosunkowo niewielki ciężar (co ogranicza rozmiar fundamentów, a w konsekwencji ogólne koszty), mała grubość ścian zewnętrznych (gwarancja zwiększenia powierzchni użytkowej), łatwość modernizacji oraz duża izolacyjność akustyczna.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =