Wzmacniacze lampowe – do czego służą?

Wzmacniacze lampowe – do czego służą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzmacniacze lampowe to urządzenia, które znajdują zastosowanie w profesjonalnych studiach nagrań. Służą do mocniejszego i szybszego podnoszenia poziomu sygnału wejściowego (niskiego czy wysokiego).

Wzmacniacz lampowy – co to? 

Wzmacniacze lampowe to urządzenia wykorzystywane do podnoszenia mocy dźwiękowej efektów muzycznych. Podstawową ich funkcją jest wytwarzanie mocy świetlnej, która jest odpowiednio proporcjonalna do wytwarzanego głośnika akustycznego. Wzmocnienie głośników może zostać zrealizowane poprzez użycie lampowych wzmacniaczy o odpowiedniej mocy. Mogą też one pracować na różnych zasadach – na przykład wspomagających wydajność niektórych instrumentów (np. takich jak saksofon czy tuba).

Cechy wzmacniaczy lampowych

Wzmacniacze lampowe posiadają duże moce mocy, przez co mogą utrzymać przy sobie nawet bardzo ciężkie kolumny głośnikowe lub głośniki monitorowe. Ich cena jest jednak bardzo wysoka, a więc są one stosunkowo trudne do zakupienia. Niewielkie i dyskretne lampy, które mogą być ustawione niemal wszędzie: na stołach, ścianach, podłodze czy suficie. Wszystko po to, aby zapewnić odpowiednią ilość oświetlenia podczas spotkań biznesowych lub wspólnych przyjęć. Wzmacniacze lampowe charakteryzuje kilka cech:

– szeroka gama możliwości montażu i położenia;

– duża moc;

– wysoka jakość dźwięku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*