Wygodne meble salonowe

Wygodne meble salonowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

W salonie umieszcza się zwykle wiele wyposażenia, z czego większość stanowią meble. Część z nich służy przechowywaniu różnych rzeczy, lecz najważniejsze są te na których wypoczywamy. Powinny być bardzo wygodne, gdyż to w tym pomieszczeniu relaksujemy się zwykle po dniu pełnym obowiązków. Po jakie elementy umeblowania warto sięgnąć w kontekście pokoju dziennego? 

Kanapy i sofy

Niemal w każdym salonie znajduje się jeden większy mebel do siedzenia – zwykle jest to kanapa lub sofa. To bardzo praktycznie rozwiązanie, gdyż pozwala na jednoczesny odpoczynek dla kilku osób, a będąc samemu można się wtedy położyć. Decydując się na taki element warto zwrócić uwagę na to jak wyprofilowane są siedziska, a także na układ zagłówków i podłokietników. Jeśli często lubimy odpoczywać w pozycji leżącej to można wybrać warianty z miękkimi wykończeniami, które będą umożliwiały komfortowy wypoczynek.

Także w tym celu pomyślane są niektóre modele rozkładane, które mogą oczywiście służyć jako dodatkowe miejsce do spania, ale można z nich skorzystać również do zrelaksowania się podczas oglądania telewizji. Jeżeli preferujemy natomiast pozycję siedzącą to można sięgnąć po bardziej elegancką sofę z drewnianymi wykończeniami, która będzie bardzo wygodna, a jednocześnie będzie się prezentowała niezwykle efektownie. 

Narożniki

Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są narożniki, które można wykorzystać do zagospodarowania kąta niewielkiego salonu, ale nie tylko. Z powodzeniem można je umieścić także zamiast tradycyjnej kanapy, nawet pośrodku pomieszczenia. Może to posłużyć do odgrodzenia strefy wypoczynkowej w pokoju dziennym, ale przede wszystkim układ takiego mebla pozwala na odpoczynek w wielu pozycjach. Można na nim zarówno usiąść, jak i położyć się, a na krótszej części można się z kolei ułożyć w pozycji półleżącej, która okazuje się bardzo wygodna przy oglądaniu dłuższego filmu.

Jest to zatem rozwiązanie niezwykle praktyczne, a przy tym umożliwiające umiejętne zagospodarowanie przestrzeni jaką dysponujemy. Mając większy salon możemy się również zdecydować na wstawienie tam narożnika i dostawienia obok niego kanapy. Najlepiej wybrać wtedy warianty utrzymane w tym samym stylu, natomiast można wtedy uzyskać bardzo dużo miejsca. Będzie to zatem dobre rozwiązanie przy większej rodzinie czy dla osób często organizujących spotkania ze znajomymi. 

Zestawy modułowe

Bardzo ciekawym wariantem, który zyskuje uznanie wielu osób są zestawy modułowych mebli wypoczynkowych. W praktyce są one mocno podobne do klasycznych kanap czy narożników, lecz umożliwiają dowolną konfigurację poszczególnych elementów takiego kompletu. Zależnie od danej sytuacji można je ułożyć w formie wydłużonej, czy też w dowolnych kształtach, także z fragmentami narożnymi. Tym samym wybierając między poszczególnymi układami można decydować o tym jakie wymiary przyjmie zestaw i jak będzie się prezentował.

Fotele

Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bez przynajmniej jednego fotela. Często umieszcza się je w tym pomieszczeniu nawet jeśli znajduje się tam kanapa. Wynika to nie tylko z chęci zorganizowania większej ilości miejsc siedzących, ale z licznych zalet jakie wiążą się z tymi meblami. Co najważniejsze są one bardzo wygodne, więc można spokojnie odpocząć tam wieczorem przy telewizji czy czytając ulubioną książkę. Z myślą o jak największym komforcie użytkowników, producenci tworzą też modele z wieloma udogodnieniami.

Bardzo często można w nich spotkać wysuwany podnóżek lub cały fotel jest rozsuwany, umożliwiając przesunięcie się do pozycji półleżącej. Kolejnym plusem foteli jest to, że w porównaniu z większymi gabarytowo meblami, te są bardzo mobilne. Można bez większego problemu przesunąć je w inne miejsce czy obrócić choćby w stronę ustawionej obok sofy, jeżeli akurat z kimś rozmawiamy i chcemy być skierowani twarzą do rozmówcy.

Ten element wyposażenia salonu daje też bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Fotele tworzone są w różnym stylu, niektóre są jednolite, a inne bardziej wzorzyste. Można je dopasować do obicia kanapy, ale również zdecydować się na odmienny wariant i stworzyć ciekawy efekt kontrastu. W praktyce zatem daje to duże pole do popisu względem aranżacji i fotele mogą się stać dodatkiem do salonu lub wręcz jego centralnym punktem, zależnie od wizji właściciela. Na https://pufy.pl/fotele/48-74847-fotel-maxi.html można znaleć wiele nowoczesnych modeli.

Pufy

Przez długi okres czasu pufy kojarzyły się z taboretami, które miały wiele praktycznych zastosowań, służąc jako podnóżek czy dodatkowe miejsce do siedzenia na wypadek większej ilości gości. Nie kojarzyły się jednak z komfortem, lecz do czasu, gdy zaczęto produkować większe pufy siedziska. W praktyce stały się zatem bardzo podobne do foteli, choć zdaniem wielu osób nawet wygodniejsze.

Doskonale pasują również do nowocześnie urządzonych wnętrz, co stanowi ich dodatkowy atut. Dostępne są też często w nietypowych formach czy wzorach, więc chcąc przełamać wnętrze pokoju dziennego można pomyśleć choćby o pufie w kształcie piłki. Tego typu meble są niezwykle wygodne i mogą być dobrym rozwiązaniem zarówno w kontekście dzieci, jak i dorosłych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*