Wstawiamy garderobę do przedpokoju – o czym musimy pamiętać?

Wstawiamy garderobę do przedpokoju – o czym musimy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Garderoba, jak sama nazwa wskazuje, to przede wszystkim miejsce przeznaczone do przechowywania odzieży. Z całą pewnością zapewnia wygodę i komfort mieszkania, nie ma bowiem konieczności poszukiwania i wstawiania szaf do sypialni czy przedpokoju. Jest to jednocześnie prosty sposób, by wygospodarować dodatkową przestrzeń użytkową, a nawet powiększyć optycznie mieszkanie.

Garderoba na miarę potrzeb

Marzeniem wielu osób jest duża, przestronna i funkcjonalna garderoba. Niestety, częstą przeszkodą okazują się ograniczone możliwości techniczne. Warto jednak pamiętać, że nawet w małym przedpokoju można stworzyć komfortową i wygodną garderobę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb domowników. Pierwszym krokiem, który pozwala zbliżyć się do zamierzonego celu, jest określenie własnych potrzeb, czyli ustalenie rodzaju odzieży i obuwia, które docelowo znajdą się w garderobie. Warto pamiętać, że eleganckie suknie i garnitury wymagają umieszczenia na wieszakach, a tym samym zajmują więcej miejsca, natomiast swetry czy codzienne bluzki bez obawy można umieścić w szufladach lub na półkach. Możliwości architektoniczno-aranżacyjnych jest wiele, dlatego też znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Kolejną kwestią jest usytuowanie garderoby. Wygospodarowanie odrębnego pomieszczenia często okazuje się niemożliwe, istnieje jednak alternatywa, czyli umieszczenie szafy garderobianej w przedpokoju – należy jednak pamiętać, że w tej sytuacji konieczne jest połączenie funkcjonalności i estetyki. Dobrze zaprojektowany przedpokój, dopełniony garderobą, to doskonała wizytówka mieszkania, przyciągająca uwagę gościu praktycznie od momentu przekroczenia progu.

Istotny wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowania garderoby ma jej kształt i wielkość. Fakt te w pełni respektują producenci, oferując szeroki wachlarz alternatywnych rozwiązań. A jeśli okaże się, że żaden z dostępnych na rynku mebli nie pasuje do charakteru wnętrza, bez problemu można zamówić szafę garderobianą na wymiar, kierując się indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Bez wątpienia jest to gwarancja komfortu i wygody użytkowania, a także niebanalnej estetyki, dopełniającej aranżację przedpokoju.

Na co zwracać uwagę wybierając garderobę do przedpokoju?

Wybór garderoby do przedpokoju – wbrew pozorom – do łatwych nie należy. Zasadniczo szafa garderobiana służy do bezpiecznego i wygodnego przechowywania odzieży i obuwia, bez problemu można również wygospodarować miejsce na parasole, damskie torebki i inne akcesoria. Podstawowe wyposażenie garderoby to część z wieszakami, półki lub szuflady, miejsce na buty, a także lustro – najlepiej umieszczone w zewnętrznej części drzwi. Jak nietrudno zauważyć, wspomniane lustro łączy w tym przypadku funkcję użytkową oraz estetyczną. Klasyczna garderoba z zewnętrznym lustrem sprawia, że pomieszczenie optycznie będzie wydawało się większe i jaśniejsze, nadając mu wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

W przedpokojach o nieco większym metrażu można zamontować garderobę wyposażoną w wygodne siedzisko, umożliwiające np. wygodne zakładanie lub zdejmowanie butów. Efektowne i eleganckie obicie może ponadto stanowić niebanalną ozdobę. Dodatki w postaci lustra czy siedziska doskonale współgrają z klasyczną, drewnianą garderobą, jak również modelami nowoczesnymi. Tańszym odpowiednikiem litego drewna są materiały drewnopodobne, wśród których na plan pierwszy wysuwają się przede wszystkim płyty fornirowe, przypominające naturalne drewno.

Ważnym elementem są również drzwi, które mogą być otwierane tradycyjnie lub przesuwane. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od indywidualnych oczekiwań użytkowników oraz możliwości technicznych – zastosowanie rozsuwanych drzwi idealnie sprawdza się w przypadku mniejszych pomieszczeń, gdzie konieczne jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej. Zwolennicy estetycznej oryginalności mogą zastosować szklane drzwi do szafy garderobianej, przez które widać będzie podświetlane za pomocą taśmy LED szklane półki.

Wiele możliwości posiada także strona kolorystyczna – obok klasycznej garderoby w kolorze naturalnego drewna można znaleźć modele zdobione za pomocą kolorowej pleksi. Elegancki, wręcz wytworny charakter posiadają meble w kolorze białym, notabene, sprawiające wrażenie lekkich i delikatnych. Estetycznym dopełnieniem białej garderoby mogą być efektowne, ozdobne uchwyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*