Jak wybrać wygodny fotel?

Jak wybrać wygodny fotel?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego fotela jest istotny nie tylko z punktu widzenia naszego komfortu, ale także ze względu na kwestie zdrowotne. Pozycja siedząca – szczególnie, jeśli spędzamy w niej większość dnia – nie jest dla naszego ciała najlepsza. Czym zatem kierować się w poszukiwaniach wygodnego fotela?

Zanim zakupimy fotel, dobrze jest mieć okazję na nim usiąść, aby sprawdzić, czy siedzisko, oparcie i podłokietniki wpasowują się w budowę naszego ciała. Szczególnie ważne dla zdrowia naszych pleców jest oparcie. Jak powinno wyglądać?

Oparcie idealnego fotela

Oparcie nie może być ani zbyt sztywne – na takim bowiem z trudem damy radę się oprzeć, ani zbyt miękkie – gdyż wtedy będzie niezdrowe dla naszego kręgosłupa. Fotel zatem powinien być wykonany z elastycznego i miękkiego materiału, a oparcie pionowe z nieznacznym wgłębieniem w środku. Oparcie powinno móc wychylić się do tyłu o co najmniej 5 stopni, a także, aby jego pochylenie było regulowane. Umożliwi nam to zmianę pozycji, jeśli korzystać będziemy z fotela przez wiele godzin.

Wygodne siedzisko

Siedzisko również powinno być elastyczne. Ważna jest możliwość lekkiej amortyzacji – czyli zapadania się fotela o 2–3 cm. Szerokość siedziska powinna wynosić na najmniej 40 cm. Nie może być za wielkie, abyśmy mieli możliwość swobodnego korzystania z podłokietników. To, jak wysoki będzie nasz mebel, powinno zależeć od wysokości naszego ciała. Warto zatem zdecydować się na regulowane okazy, dzięki którym unikniemy możliwości, że nogi nie będą swobodnie opadały na podłogę podczas siedzenia.

Bogaty wybór foteli oferuje np. Euforma – sklep meblowy Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*