Usługi księgowe – dlaczego warto aby prowadziła je zewnętrzna firma?

Usługi księgowe – dlaczego warto aby prowadziła je zewnętrzna firma?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przepisy dotyczące przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce ulegają częstym zmianom. Zgodnie z obowiązującymi zasadami nieznajomość prawa szkodzi. Aby uniknąć kar finansowych i problemów coraz więcej firm zleca usługi księgowe zewnętrznym podmiotom.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeszcze kilka lat temu większość firm w Polsce zatrudniała na etacie własną księgową, odpowiedzialną za prowadzenie dokumentacji kadrowej i księgowej. W związku z tym, że koszty utrzymania doświadczonych specjalistów są wysokie, część przedsiębiorców decyduje się na likwidację działu księgowego i korzystanie z usług biur rachunkowych. Takie działanie pozwala znacząco ograniczyć koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki niemu osoba prowadząca działalność gospodarczą może skupić się na zarabianiu pieniędzy, a nie rozliczaniu z urzędami. Zakres usług świadczonych przez profesjonalne biura rachunkowe, takie jak https://www.drd.pl jest bardzo szeroki i obejmuje księgowość i doradztwo podatkowe, kadry, audyty, a także zarządzanie projektami UE.

Optymalizacja podatkowa o bezpieczeństwo

Pracownikami profesjonalnych biur rachunkowych są wykwalifikowani specjaliści, którzy od lat zajmują się obsługą zarówno małych jednoosobowych firm, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Doświadczenie zdobyte podczas pracy pozwala znajdować i proponować klientom optymalne rozwiązania, dzięki którym możliwe jest ograniczenie kosztów działania przedsiębiorstwa. Co istotne, w przypadku pojawienia się kontroli i wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w rozliczeniach, pełną odpowiedzialność ponosi firma księgowa. Wszystkie podmioty świadczące tego rodzaju usługi muszą mieć wykupione ubezpieczenie OC działalności, które pozwala uzyskać odszkodowanie w sytuacji, gdy pracownik biura wyrządzi szkodę swojemu klientowi. Przedsiębiorca zlecający usługi kadrowo księgowe firmie zewnętrznej jest także zwolniony z obowiązku tworzenia archiwów do bezpiecznego przechowywania dokumentów, ponieważ dba o to biuro rachunkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*