Jak zapewnić koniom dobre warunki?

Jak zapewnić koniom dobre warunki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapewnienie dobrych warunków zwierzętom przyczynia się do ich prawidłowego rozwoju. Dzięki temu charakteryzują się one większą siłą, energią, lepszym samopoczuciem, a także żywotnością. Nie inaczej jest i z końmi – te wymagają specjalnego traktowania oraz przeznaczenia im sporej ilości wolnej powierzchni. Są to zwierzęta, które powinny być w stałym ruchu, dlatego odpowiedni wybieg i stajnia o komfortowych warunkach są w ich wychowywaniu podstawą.

Opieka i pielęgnacja koni

Konie muszą mieć stały dostęp do wody, żywności, a także wypasania. Jego dieta różni się w zależności od tego czy większość czasu spędza na pastwisku czy w stajni. Jednakże podstawą w jego karmieniu powinna być zawsze pasza bogata w wartościowe składniki odżywcze oraz siano. Coraz bardziej cenione są również suplementy dla koni, które w faktyczny sposób wpływają na dostarczenie im ważnych dla ich organizmu i jego prawidłowego funkcjonowania substancji.

W karmieniu uważać należy na ilości białka jakie trafiają do zwierzęcia, gdyż jego zbyt duża wartość – przy małej aktywności konia – spowodować może wystąpienie problemów z jego kopytami.  Każdy koń wychowywany w dobrych warunkach powinien być regularnie wyczesywany oraz czyszczony.

Należy też raz na jakiś czas przeglądać jego stan kopyt oraz poszukać potencjalnych zadrapań czy kleszczy. Jednym z nowszych i innowacyjnych rozwiązań są parowniki do siana Haygain. Urządzenia te pozbywają się z niego zanieczyszczeń (w postaci kurzu czy pyłu), różnych bakterii i roztoczy, co w konsekwencji pozytywnie wpływa na stan konia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*