To musisz brać pod uwagę przy wyborze łóżka

To musisz brać pod uwagę przy wyborze łóżka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór łóżka do sypialni nie musi być oczywisty. Meble te posiadają wiele różnych cech, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Zwłaszcza, że to właśnie od jakości snu zależy samopoczucie w ciągu dnia. Na co więc zwrócić uwagę? Które cechy łóżek będą najistotniejsze? Podpowiadamy.

Wybór łóżka do sypialni

Jednym z ważniejszych parametrów będzie rozmiar. Planując zakup łóżka do sypialni trzeba zwrócić uwagę, jak dużą powierzchnię zająć może mebel. Standardowe wymiary dwuosobowych łóżek to 140x200cm, 160x200cm oraz 180x200cm. Właściciele mniejszych wnętrz nie będą mogli sobie pozwolić na każdy rozmiar stelaża – trzeba wziąć to pod uwagę.

Innym ważnym elementem jest materiał, z którego wykonano konstrukcję. Stelaże metalowe wyglądają nowocześnie, ale ich design nie nadaje się do każdej aranżacji. Alternatywą są meble z drewna. Prawie każdy producent drewnianych łóżek informuje szczegółowo, z jakiego materiału stworzono konstrukcję – może być to m.in. buk, sosna, czy dąb. Ramy drewniane łatwiej jest wkomponować w wystrój pomieszczenia, a dzięki lakierowanej powierzchni nie wymagają one konserwacji.

Na te cechy warto zwrócić uwagę

Warto sprawdzić, czy łóżko sprzedawane jest w komplecie z materacem. Jeśli nie, trzeba wziąć pod uwagę, że inwestycja przyniesie dodatkowe koszty. Przed zakupem stelaża sprawdź, czy uda Ci się znaleźć w sklepach materac dedykowany wybranemu meblowi. Zwróć uwagę na jego wymiar oraz właściwości. W sklepie meblowym zapytaj także o usługi dodatkowe. Może się okazać, że transport, wniesienie i złożenie łóżka będą dodatkowo płatne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*