Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaka do kuchni?

Na jakie kwestie zwrócić uwagę  przy zakupie zlewozmywaka do kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednolity styl

Zanim kupisz zlew kuchenny, powinieneś rozważyć kilka kwestii. Pierwszą rzeczą jest styl Twojej kuchni. Zlewozmywak ze stali nierdzewnej może być najlepszym wyborem, jeśli Twoja kuchnia ma nowoczesny wygląd. Jeśli masz kuchnię zabytkową lub rustykalną, bardziej odpowiedni będzie zlewozmywak z miedzi lub stali emaliowanej.

Ilość miejsca jakim dysponujemy

Następnym aspektem, który należy rozważyć, jest ilość miejsca w kuchni i miejsce, w którym zlew zostanie umieszczony. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na duży zlewozmywak, należy rozważyć zakup mniejszego, jak np. zlew 45 cm z ociekaczem, który umieszcza się na blacie, a nie instaluje jako jego część.

Wybór zlewu

Kolejną kwestią, o której należy pomyśleć, jest to, czy w kuchni ma być zainstalowany zlew podwieszany czy wpuszczany. Zlewozmywak podblatowy można zainstalować pod blatem, natomiast zlewozmywaki wpuszczane umieszcza się na nim jak zwykłe miski. Te dwa typy zlewozmywaków są bardzo podobne, z wyjątkiem tego, gdzie są umieszczone w stosunku do blatów i szafek. Zlewozmywaki wpuszczane są zazwyczaj łatwiejsze do zainstalowania, ponieważ są wstępnie zmontowane z własnymi klipsami i śrubami w zestawie, więc wszystko, co musisz zrobić, to umieścić je na miejscu na istniejącej powierzchni blatu przed dokręceniem wszystkiego bezpiecznie na miejsce za pomocą tych samych klipsów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*