Środki transportu, którymi najbezpieczniej się podróżuje

Środki transportu, którymi najbezpieczniej się podróżuje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samoloty

Najbezpieczniejszym sposobem podróżowania jest droga lotnicza. Z wyjątkiem ataków terrorystycznych, jest to najbezpieczniejszy sposób podróżowania. Dzieje się tak dlatego, że na niebie jest o wiele więcej osób niż na lądzie, więc szanse na udział w wypadku są znacznie mniejsze.

Pociągi

Drugim najbezpieczniejszym środkiem transportu jest kolej. Pociągi nie są tak bezpieczne jak samoloty, ponieważ mogą się wykoleić lub rozbić – niedawno w Indiach doszło do śmiertelnej katastrofy kolejowej. Jednak ogólnie rzecz biorąc, pociągi są bezpieczniejsze niż autobusy i samochody, ponieważ mają mniej wypadków na każdy przejechany kilometr.

Samochody i rowery

Najmniej bezpiecznym sposobem podróżowania jest samochód lub rower (jeśli nie nosisz kasku). Samochody są niebezpieczne nie tylko dlatego, że mogą się rozbić, ale również dlatego, że często zabijają pieszych, którzy nie zwracają uwagi lub wchodzą na jezdnię bez uprzedniego sprawdzenia, czy nie ma tam samochodu.

Busy

Wiele osób uważa, że autobusy to najbezpieczniejszy środek transportu. Są nie tylko tanie, ale również wygodne, komfortowe i szybkie. Przystanki autobusowe znajdują się w regularnych odstępach czasu, dzięki czemu można wysiąść lub wsiąść w dowolnym momencie. Możesz nawet zabrać ze sobą swoje rowery, jeśli je posiadasz i cieszyć się malowniczymi widokami podczas podróży autobusem. Nieraz też można się zdecydować na bardziej zorganizowane wyjazdy i wybrać choćby busy do Belgii – InterBus S.C. jest firmą, która prowadzi regularnie takie przejazdy i posiada duże doświadczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*