Kamień elewacyjny cieszy się coraz większą popularnością

Kamień elewacyjny cieszy się coraz większą popularnością
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród inwestorów wznoszących domy, a także tych, którzy dokonują remontu, od kilku sezonów chętnie stosowanym w pracach wykończeniowych materiałem jest kamień elewacyjny. Naturalne materiały, w tym kamień, są wprowadzane przez architektów, chcących zapewnić solidne i ponadczasowe rozwiązania dla swoich klientów. Co sprawia, że kamień elewacyjny cieszy się coraz większą popularnością? Jakie zastosowanie znajdują kamienie elewacyjne?

Zastosowanie kamienia elewacyjnego

Kamień elewacyjny znajduje coraz ciekawsze zastosowanie, także to nietypowe i niestandardowe. Służy nie tylko do wykańczania ścian elewacyjnych, ale także różnych elementów we wnętrzach. Główną jego funkcją jest funkcja dekoracyjna. Może służyć do zagospodarowania ogrodu, np. do wykonania podjazdów, ścieżek. Kamień elewacyjny jest chętnie stosowany w wykańczaniu kominków, także tych ogrodowych w postaci grilla. Ciekawe rozwiązania stosują architekci z użyciem kamienia elewacyjnego w pomieszczeniach. Z powodzeniem może zastępować inne materiały budowlane. Wykorzystując w projektach kamień elewacyjny można stworzyć przyciągającą uwagę ścianę w salonie. Odporne na działanie wody kamienie znajdują zastosowanie w łazienkach, które coraz częściej przypominają swoimi aranżacjami salony SPA.

Jaki kamień elewacyjny na zewnątrz?

Trwałość różnych rodzajów kamieni pozwala na wykorzystywanie ich jako elementy wykończeniowe na zewnątrz. Do tego celu sprawdzą się zwłaszcza takie kamienie, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Może być to znany wszystkim granit, czy marmur, ale także bazalt, czy dużo tańszy łupek, który choć wyróżnia się surowym wyglądem, to przyciąga ceną i ostatecznie wpisuje się swoim wyglądem w nowoczesną architekturę. W miejscach narażonych na działanie wody kwestią przemyślenia powinno być stosowanie piaskowców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*