Środki czyszczące potrzebne do czyszczenia warsztatu

Środki czyszczące potrzebne do czyszczenia warsztatu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warsztat może być miejscem, w którym panuje bałagan, a cały ten kurz i brud może powodować problemy z narzędziami. Oto, czego potrzebujesz do sprzątania.

Kurz i brud są wrogami precyzyjnych narzędzi i maszyn

Mogą być również niebezpieczne dla Twojego zdrowia, jeśli pozostaną bez kontroli. Nie musisz jednak spędzać godzin na sprzątaniu po każdej pracy. Kilka minut poświęcone teraz sprawi, że Twoja praca będzie łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej precyzyjna przez wiele lat.

Nie potrzebujesz drogich środków czyszczących

Wiele podstawowych środków do czyszczenia domu wystarczy. Gdybyś jednak uznał, że będą potrzebne bardziej specjalistyczne preparaty czyszczące, to można się udać do licznych punktów na rynku. Oto kilka najbardziej przydatnych:

Biały ocet

Ten naturalny środek dezynfekujący jest skuteczny w walce z pleśnią, grzybami i bakteriami, nie będąc przy tym toksycznym ani żrącym dla części metalowych lub plastikowych. Napełnij butelkę z rozpylaczem równymi częściami wody i białego octu, a następnie użyj go na każdej powierzchni, która wymaga czyszczenia (ale unikaj spryskiwania urządzeń elektrycznych).

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona to kolejny uniwersalny środek czyszczący, który jest bezpieczny na większości powierzchni (z wyjątkiem części aluminiowych). Wymieszaj w małej misce wystarczającą ilość sody oczyszczonej z wodą, aż powstanie gęsta pasta; użyj tej pasty jak pasty do zębów, aby wyszorować uporczywy brud z metalowych powierzchni przed spłukaniem wodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*