Sposoby na naukę języka obcego

Sposoby na naukę języka obcego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie każdy ma naturalny talent do nauki języka, jednak zdecydowanie każdy jest w stanie nauczyć się go na komunikatywnym poziomie. Wystarczy odpowiednio dobrać metody. Te zaś zależą od bliskości języka poznawanego wobec ojczystego czy stopnia jego złożoności. Jest jednak kilka metod uniwersalnych.

W jaki sposób opanować język na poziomie native speakera?

Najłatwiej jest, jeśli chodzi o języki popularne oraz duże miasta. Za przykład może służyć Kraków. Rynek na tego typu usługi, jak kurs niemieckiego Kraków ma szeroki. Jednocześnie w mieście nie brakuje ofert pracy z tym językiem. Jeśli nauka jest podejmowana od zera, to najlepiej razem z rozpoczęciem kursu rozplanować sobie stałe pory na powtarzanie materiału, a także „zanurzyć” się w języku, na przykład opatrując domowe przedmioty ich nazwami. Na http://infinity.edu.pl/oferta/ można znaleźć przykład takiej oferty.

Warto jest też wybrać kilka mediów, czy aplikacji obcojęzycznych, z których będzie się konsekwentnie korzystało, czerpiąc wiadomości czy grając. Musi to dotyczyć tematów ciekawych dla uczącego się, aby korzystanie z nich stało się przyjemnym nawykiem. Można to również połączyć z konkretnymi porami dnia, na przykład przeglądając newsy w języku obcym podczas śniadania. I wreszcie – koniecznie warto poszukać native speakera do rozmów. Jeśli jeszcze za wcześnie, by szukać pracy z językiem, to spontaniczne rozmowy będą najlepszym ćwiczeniem na utrwalanie zdobywanej wiedzy. Na dalszym etapie warto szukać też osób, które także uczyły się tego języka – w końcu w pracy nie zawsze ma się kontakt z nativami, a różne akcenty, razem z kwestiami technicznymi mogą utrudniać zrozumienie się np. podczas rozmowy przez telefon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*