06 AM | 03 Wrz

Podarunki dla miłośnika malowania

Gdy nadchodzą urodziny kogoś, kto z zamiłowania jest artystą i uwielbia malować, często mamy problem z wyborem odpowiedniego prezentu. Tego typu osoby zazwyczaj bowiem posiadają już wszelkie niezbędne narzędzia i akcesoria, które pozwalają im tworzyć wspaniałe dzieła sztuki. Mimo to istnieje kilka uniwersalnych, a jednocześnie niebanalnych produktów, sprawdzających się wręcz idealnie w roli podarunku urodzinowego (lub z innej okazji). Mowa tutaj m.in. o pięknie zdobionych ramach do obrazów czy porządnych sztalugach. 

Kreatywność to podstawa

Jeśli bliska nam osoba posiada nietypowe zainteresowania – a takim jest bez wątpienia malowanie – mamy wówczas ogromną możliwość wykazania się sporą dozą kreatywności. W tym przypadku dobrym wyborem są zarówno mniej popularne akcesoria praktyczne, jak i rozwiązania niekonwencjonalne. Do tych pierwszych zaliczamy np. różnej wielkości ramy do obrazów (wykonane nie tylko z drewna, ale też metalu i tworzyw sztucznych), deski do rysowania i szkicowania, profesjonalne torby (z przegródkami na kredki, pędzle oraz farby), tablety graficzne, a także rozbudowane zestawy farb akwarelowych (z których część charakteryzuje się rzadko spotykanymi kolorami).

Niekonwencjonalnym prezentem może być natomiast haft diamentowy, czyli mozaika z elementów pozwalających tworzyć zapierające dech w piersiach trójwymiarowe obrazy. Idealnie nadają się one do dekoracji wnętrz (jako ozdoby ścienne). Kolejnym nietypowym podarunkiem są zestawy z akcesoriami do tzw. malowania po numerach. Składają się one z pojedynczych obrazów z pustymi, ponumerowani polami, do których są podporządkowane farby o określonych kolorach. W ten sposób tworzymy od podstaw wspaniałe dzieło sztuki Trzeba jednak podkreślić, że jest to znakomity prezent zwłaszcza dla mniej doświadczonego artysty amatora.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =