Responsywna strona internetowa – to znaczy jaka?

Responsywna strona internetowa – to znaczy jaka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zwykłe strony internetowe są mało praktyczne, ponieważ większość ludzi do ich przeglądania używa smartfonów lub tabletów. Część użytkowników oczywiście nadal ma w domu komputer z dużym ekranem. Takim użytkownikom każda strona wyświetla się przejrzyście. Jednak na urządzeniach z ekranem o małej przekątnej zwykła, statyczna strona nie wygląda już tak czytelnie. W takim przypadku z pomocą przychodzi strona responsywna.

Strony responsywne (Responsive Web Design) to projekt stron internetowych, których układ automatycznie dopasowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Treści, które są wyświetlane, automatycznie skalują się tak, aby użytkownik swobodnie mógł się z nimi zapoznać.

Zalety posiadania strony responsywnej

Google postanowiło wspierać strony responsywne. Sklepy internetowe, firmy, czy inne portale, które stworzone są w technologii Responsive Web Design, zwykle wyświetlają się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce. Oznacza to, że stare strony stracą na popularności. Dodatkowo posiadając stronę responsywną, nie trzeba inwestować w tzw. mobilną wersję witryny. Mobilna wersja ma służyć do wyświetlania treści na smartfonach. Strona responsywna jest tutaj uniwersalna.

Wady strony responsywnej

Choć w praktyce użytkowania stron responsywnych trudno doszukać się wad, to jednak w momencie przekształcania starej właśnie w taki rodzaj nie jest już takie proste. Niestety, koszt przerobienia tradycyjnej witryny w responsywną często jest wyższy od tego, który trzeba ponieść zlecając tworzenie strony responsywnej od podstaw. Jednak biorąc pod uwagę zalety, chyba nie warto oszczędzać. Dotyczy to szczególnie tych, którzy za pośrednictwem swojej witryny zarabiają (np. sklepy internetowe i strony firm).

Artykuł napisany we współpracy z Codefia – tworzenie stron www i tworzenie sklepów internetowych Warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*