Praktyczne rozwiązania do dużego salonu

Praktyczne rozwiązania do dużego salonu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając duży salon, można sobie pozwolić na sporą dowolność w wyborze potrzebnych do niego sprzętów. Łatwo jest jednak przesadzić z ilością wyposażenia i zagracić pokój, przez co będzie on wyglądał na znacznie mniejszy i źle zorganizowany. Na co warto zwrócić uwagę, meblując duży salon? Oto kilka wskazówek.

Nie kupuj zbyt wielu sprzętów

Często mamy problem z oszacowaniem liczby potrzebnych mebli do przechowywania niezbędnych przedmiotów. Podczas urządzania salonu postarajmy się ograniczyć ilość zgromadzonych tam rzeczy do tych, które rzeczywiście będą używane. Pozostałe drobiazgi lepiej jest umieścić w szafach umiejscowionych w innych pomieszczeniach. Przyda się witryna na naczynia i sztućce oraz niewielka półka z książkami. Warto zakupić też szafki rtv, które często posiadają miejsce nie tylko na telewizor, ale także na książki czy inne niewielkie przedmioty.

Szafy na drobiazgi

Bywa tak, że właśnie w salonie przechowujemy wiele potrzebnych nam przedmiotów, ale ustawione na półkach będą one wyglądały nieestetycznie. Jeżeli pokój ma wyglądać na dobrze zorganizowany, w miejscach widocznych dobrze jest umieścić tylko kilka dekoracyjnych drobiazgów, a pozostałe rzeczy schować W takim przypadku przydadzą się szafy na przykład z przesuwanymi drzwiami. Fronty w tego rodzaju meblach często są lustrzane, bądź pokryte mlecznym szkłem, dzięki czemu optycznie zwiększają one wnętrze.

Wygodna kanapa i fotele

Dopełniając kompozycji, musimy jeszcze wybrać kanapę oraz fotele. Jeżeli nie gościmy zbyt wielu osób, wystarczy sama sofa. Zastanówmy się, czy potrzebujemy mebli z funkcją spania. Przy wyborze zwróćmy także uwagę na tapicerkę, czy będzie ona wytrzymała i w jaki sposób można ją wyczyścić. Do tego trzeba dobrać mały stolik kawowy i salon można uznać już za wyposażony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*