Pomysły na dekorację nagrobka

Pomysły na dekorację nagrobka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrobki bez względu na materiał, z jakiego zostały wykonane, potrzebują dodatkowych dekoracji. Każdy z nas pragnie ubrać grób w sposób, by uwidaczniał naszą pamięć o zmarłej osobie. Używamy do tego celu kamiennych figurek, dekoracyjnych zniczy i kwiatów zarówno sztucznych, jak i żywych. Coraz częściej sami decydujemy się na wykonanie wieńca lub innej dekoracji na grób. Wystarczy postarać się o styropianowe lub inne stelaże, które okręcimy wstążką, liśćmi lub gałązkami miękkiej ozdobnej rośliny. Dodamy do tego kilka dekoracyjnych elementów i wiązanka na grób będzie gotowa.

Co dodać do wieńca, by ładnie się prezentował?

Wieńce i wiązanki warto dekorować gałązkami świerku i kwiatami. Pięknie będą się prezentować sztuczne goździki i gałązki świerku poprzez kolorystyczny kontrast. Kwiaty usztywnimy, wtykając je w specjalne kostki z gąbki. Jeśli chcemy do dekoracji użyć żywych kwiatów, musimy zakupione gąbki w kostce nasączyć wodą. 

Pomimo tych zabiegów żywe kwiaty będą miały ograniczoną żywotność. Jeżeli zatem pragniemy, aby wiązanka na nagrobku poleżała co najmniej 3 miesiące, użyjmy do jej wykonania sztucznych kwiatów. Łatwo wtykają się w gąbkę, której już nie trzeba dodatkowo moczyć ani pamiętać o dolewaniu wody co kilka dni. Sztuczne goździki łatwo układa się w konkretny wzór (można z nich ułożyć np. serce). Wtykane do wieńca kwiaty mogą być układane nie tylko w zwartej formie. Mogą bowiem zostać równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni wieńca. Warto wówczas wybierać kwiaty do dekoracji w jednym kolorze. Zamiast dekoracji z wieńca, sztuczne kwiaty można wsadzić do wazonu. Bukiet taki będzie ozdabiał grób znacznie dłużej niż wieniec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*