Gry planszowe kontra gry komputerowe

Gry planszowe kontra gry komputerowe
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry komputerowe szturmem podbiły świat. Ich popularność trwa nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Świadczą o tym kolejne kasowe pozycje, które deweloperom gier przynoszą wielomilionowe zyski. Potwierdza to również nieustany dynamiczny rozwój rynku gier w ogóle. Od jakiegoś czasu jednak coraz więcej osób szuka alternatywy, która nie będzie wiązała się z wadami, jakie nierozerwalnie towarzyszą grom komputerowym.

Gry komputerowe są prawdziwym pożeraczem czasu. Wystarczy na chwilę usiąść przed monitorem komputera, by stracić kilka godzin i przestać zwracać uwagę na porę dnia. Największym problemem związanym z grami komputerowymi jest całkowita utrata poczucia upływu czasu. nie można również zapominać o szkodliwości długiego przesiadywania przed monitorem, bo chociaż obecne modele mają zdecydowanie mniej szkodliwy wpływ na wzrok aniżeli ich starsze odpowiedniki, nadal nieustanne wpatrywanie się w ekran, w dodatku z ograniczeniem mrugania, prowadzi do pogorszenia wzroku. Gry komputerowe wymagają bardzo wnikliwego wpatrywania się w migające obrazy, co jest również przeciwskazaniem dla osób cierpiących na epilepsję.

Ciekawą alternatywą, pozbawioną wad gier komputerowych, są wszelkie gry planszowe. Ich oferta systematycznie się poszerza, dzięki czemu można wybrać grę odpowiednia dla każdego wieku, w tym nawet dla najmłodszych. Przesiadywanie przy stole nie tylko stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla oczu, ale też w lepszym stopniu rozbudza wszelkie umiejętności socjalne. Wprawdzie w grach komputerowych również można komunikować się w społeczeństwie, jednak to gry planszowe w znacznie większym stopniu zmuszają do zachowań społecznych. Jest to równocześnie pewnego rodzaju wada gier planszowych – wymagają przynajmniej jednego towarzysza do przeprowadzenia rozgrywki.

Mając na uwadze wady i zalety obu form rozrywki, można śmiało uznać, że zalety gier planszowych przeważają nad ich wadami. Warto zatem poświęcić kilka godzin na przeprowadzenie rozgrywki, która nie tylko rozwinie życie towarzyskie, ale również pozwoli się zrelaksować, co przy rozgrywce komputerowej nie zawsze jest możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Kamil 12.12.2017

    Dla mnie gry komputerowe! 😀 gry planszowe odchodzą do lamusa 😛