Od czego zależy wybór metody ogrzewania mieszkania

Od czego zależy wybór metody ogrzewania mieszkania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przede wszystkim jeżeli idzie o ogrzewanie zarówno mieszkań, jak i domów, to bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym parametrem, jest po prostu wydajność energetyczna. Mowa tutaj o ilości energii, jaką trzeba dostarczyć, by utrzymać odpowiednią, pożądaną przez domowników temperaturę w pomieszczenia. Wszyscy wiemy, że najlepiej,aby tej energii było trzeba dostarczyć możliwie mało, bo to oznacza oszczędności finansowe, tak miłe dla naszych portfeli.

Jak ogrzewać mieszkanie?

Na ogół w mieszkaniach w blokach dominuje centralny system dostarczania ciepła. Doprowadzane jest ono rurami do kaloryferów i w takiej sytuacji nie mamy wielkiego wyboru, jeżeli chodzi o system grzewczy. Natomiast większe możliwości dają chociażby nieco starsze kamienice. Tam często centralnego ogrzewania nie ma i w każdym mieszkaniu właściciel może dowolnie zadecydować jaki system wybierze. Ostatnio popularne stało się ogrzewanie ECO Partner, które oferuje różne systemy dające bardzo wysoką efektywność energetyczną, dzięki czemu uzyskujemy więcej ciepła za tą samą cenę prądu, gazu, lub innych źródeł energii.

Nowatorskie rozwiązania

Jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne, to tutaj mamy dodatkowe pole do popisu. Nie musi bowiem ono wcale stanowić zwyczajnych nagrzewnic bądź grzejników olejowych. Możemy zastosować najnowszą technologię ogrzewania na podczerwień, która co prawda jest już od dawna na rynku, ale dopiero teraz zyskała bardzo duże grono zwolenników. Infrapanele montuje się w każdym z pomieszczeń, a ich praca opiera się na emisji energii cieplnej w formie promieniowania podczerwonego. Dzięki temu wzrasta znacznie efektywność energetyczna i płacimy po prostu mniej za prąd, a w mieszkaniu jest tak samo ciepło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*