Najpopularniejsze rodzaje prostownic

Najpopularniejsze rodzaje prostownic
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prostownica to dla bardzo wielu kobiet podstawowe narzędzie służące do stylizacji włosów. Dzięki jej wykorzystaniu mogą bowiem sprawić, że staną się one gładkie i błyszczące, a na dodatek nie będą się puszyć ani falować pod wpływem wilgoci. Urządzenie to zmieniało się wraz z upływem lat i dzisiaj na rynku znajdziemy modele wykonane z różnych materiałów, wyposażone w wiele funkcji dodatkowych. Posiadają je w swojej ofercie zarówno sklepy, jak i stacjonarne hurtownie fryzjerskie.

Typ płytki odgrywa kluczową rolę

Zgodnie z klasycznym podziałem, wyróżniamy prostownice tradycyjne (z funkcjami ograniczonymi do minimum), parowe (które dzięki wytwarzanej parze nie tylko prostują, ale też nawilżają włosy) oraz keratynowe (wyposażone w płytki z keratyną poprawiającą kondycję włosów). Tego typu urządzenia można również pogrupować z uwzględnieniem rodzaju zastosowanych płytek. W sklepach znajdziemy zatem prostownice z następującymi płytkami:

  • Szklanymi oraz metalowymi — są to sprzęty starszego typu. Charakteryzują się bardzo wolnym nagrzewaniem, a przez to ich użycie skutkuje łamliwością i kruchością włosów.
  • Ceramicznymi — są najbardziej popularne i niezwykle bezpieczne. Wynika to z faktu, że nagrzewają się stosunkowo szybko, co zapobiega niszczeniu włosów. Zaletą ich działania jest skuteczne wygładzenie fryzury i nadanie jej blasku oraz miękkości. W tej kategorii sporym powodzeniem wśród pań cieszy się zwłaszcza prostownica gama.
  • Tytanowymi — podobnie jak w przypadku ceramicznych, ich powłoka nagrzewa się szybko, a przede wszystkim równomiernie. Długo utrzymują ciepło i nadają się również do grubych czy kręconych włosów.
  • Turmalinowymi — najnowszy wynalazek, wyróżniający się tym, że pod wpływem ciepła wytwarza tzw. jony ujemne, które po dostaniu się w głąb włosów wysuszają ich łuskę. Nie elektryzują ani nie puszą.
  • Diamentowymi — odznaczają się wyjątkowo dużą odpornością na zarysowania i idealnie nadają się do włosów grubych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*