Kolorowe czy klasyczne – jak dopasować skarpetki do okazji

Kolorowe czy klasyczne – jak dopasować skarpetki do okazji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okazuje się, że nawet wybór skarpet do stroju jest bardzo ważny. Nie każda osoba przywiązuje uwagę do trak wydawałoby się trywialnego elementu wyglądu, a tymczasem może on zepsuć lub odmienić na lepsze całą stylizację. Jak dobierać skarpetki do okazji?

Elegancki garnitur

Kupując garnitur czy to damski, czy męski zwykle od razu dopasowuje się koszulę pod kolor, która najlepiej będzie pasować fasonem i właśnie barwą. Mężczyźni dobierają jeszcze krawat czy muszkę, a nawet chusteczkę, które również muszą być w tej samej tonacji kolorystycznej. Jednak uwaga musi paść też na skarpetki. 

Męskie garnitury mają nogawki „do butów”, ale kiedy ktoś usiądzie zwykle odsłania się jego kostka i kawałek łydki. Skarpety powinny być więc kolorystycznie zgodne z resztą stroju, aby nie raziły w oczy. W wypadku garniturów z nogawkami 7/8 należy wybrać takie skarpety, aby nie było ich z butów widać. Mogą to być stopki czy specjalnie wykrojony model, którzy zahacza się jedynie o palce i piętę, aby był niewidoczny, ale dawał komfort noszenia.

Odzież na co dzień

W wypadku ubrań noszonych na co dzień, bez konieczności dbania o dress code można się ubraniem bawić. Kolorowe skarpetki sklep ma prawie każdy. Można więc przebierać w kolorach i wzorach i łączyć je z resztą garderoby. Długie podkolanówki w kolorze białym z czarnymi paskami to hit do stylizacji ze spódniczką czy krótkimi spodenkami u pań. Z kolei panowie najchętniej noszą modele z bohaterami z kreskówek czy śmiesznymi napisami. Te będą pasować do luźnego stroju jak dżinsy i t-shirt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*