Na jakich zasadach działają silniki elektryczne?

Na jakich zasadach działają silniki elektryczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją dwie podstawowe zasady działania silnika elektrycznego. Pierwsza to indukcja elektromagnetyczna, która polega na wytwarzaniu energii elektrycznej z pola magnetycznego. Druga to przyciąganie i odpychanie elektromagnetyczne, w którym ta sama siła, która przyciąga magnesy do siebie, powoduje ich odpychanie, gdy są odsunięte od siebie.

W jaki sposób działa indukcja elektromagnetyczna?

Indukcja elektromagnetyczna działa poprzez przesuwanie magnesu w pobliżu przewodu, przez który płynie prąd. Ruch magnesu wytwarza pole elektryczne (rodzaj energii), które indukuje prąd w przewodzie (wytwarzając więcej ruchu). W ten sposób działają transformatory: Mają cewkę pierwotną, która wytwarza wokół siebie pole magnetyczne, a następnie cewkę wtórną owiniętą wokół cewki pierwotnej, która zbiera prąd z pola magnetycznego większej cewki. Transformatory są używane do zwiększania lub zmniejszania napięcia w obwodach elektrycznych bez konieczności zmiany konfiguracji fizycznej lub dodawania kolejnych źródeł zasilania.

Innym przykładem indukcji elektromagnetycznej jest silnik elektryczny. Jako źródło zasilania wykorzystuje on prąd płynący przez przewody połączone z cewkami, co powoduje, że magnesy obracają się w ich wnętrzu. Jeśli kiedykolwiek widziałeś gigantyczny diabelski młyn w wesołym miasteczku, silniki te najprawdopodobniej wykorzystywały zasady indukcji elektromagnetycznej, aby zastosowane w nich mechanizmy kręciły się w kółko.

Osoby zainteresowane zakupem silnika elektrycznego, mogą się skontaktować lub przejrzeć stronę internetową takiego przedstawiciela na rynku, jak np. KMP Pol.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*