Jaki powinien być idealny serwer pod gry?

Jaki powinien być idealny serwer pod gry?

FreeBoilerGrants/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcemy zostać gospodarzem serwera jakieś gry sieciowej, musimy się do tego dobrze przygotować. Zacznijmy więc od najbardziej podstawowych spraw, czyli sprawdzenia jakie parametry powinien spełniać komputer, który będzie służył nam do tego celu. Dowiemy się też co powinno oferować łącze internetowe, które będzie stanowić dla naszego serwera okno na świat.

Mocne podzespoły

Pomimo, że sam serwer nie musi mieć mocnej karty graficznej, to jednak takie elementy jak procesor czy pamięć RAM muszą być z najwyższej półki. Warto, by na miejscu pracowała jednostka przynajmniej dwurdzeniowa, jednak im większa wielozadaniowość tym lepiej. Pamięci powinno być minimum cztery gigabajty, by sprzęt uciągnął każdą współczesną aplikację. Wszystkie te parametry oferują serwery dedykowane pod gry, które możemy wynająć przez Internet. Dzięki temu wszystkim zarządzamy zdalnie, otrzymując część miejsca oraz zasobów na profesjonalnej i bardzo szybkiej maszynie.

Okno na świat

By można było uruchomić jakąś grę na serwerze, do której będą się podłączać internauci, musi istnieć połączenie z siecią. Nie może być ono zwyczajne, takie jak mamy w domu. Nie chodzi tutaj bynajmniej o samą prędkość, ale o tak zwane czasy dostępu. Te powinny być jak najkrótsze, dlatego komputer serwerowy powinien być wpięty do samej sieci szkieletowej Internetu. Wtedy, niezależnie gdzie mieszka gracz, będzie mógł uzyskać stabilne i szybkie połączenie, co sprawi że nie będzie żadnych spowolnień i zacięć w czasie rozgrywki.

Na szczęście o powyższe nie musimy się martwić, ponieważ taki rodzaj dostępu otrzymamy razem z wynajmowanym serwerem dedykowanym Tanio możemy otrzymać naprawdę porządne parametry zarówno jeśli chodzi o moc sprzętu jak i jakość dostępu do sieci, wystarczy tylko dobrze poszukać i porównać odpowiednio dużo ofert.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*