Modne i nowoczesne oświetlenie do domu

Modne i nowoczesne oświetlenie do domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z ważnych kwestii w kontekście aranżacji przestrzeni domowej, jest dobór oświetlenia. Odpowiednia dawka światła wpływa na późniejsze postrzeganie poszczególnych pomieszczeń i pełni też istotne funkcje użytkowe. Warto kłaść jednak nacisk nie tylko na funkcjonalność, ale także stylowe rozwiązania. Te aspekty dobrze łączą nowoczesne i modne modele takiego wyposażenia. 

Co wybrać do pomieszczeń, które muszą być mocno oświetlone? 

W niektórych pokojach w domu powinno być szczególnie jasno, więc warto zdecydować się wtedy na duże zróżnicowanie wykorzystanych punktów oświetleniowych. Dzięki temu można rozjaśnić nie tylko całe pomieszczenie, ale też jego określone rejony, gdy zachodzi akurat taka potrzeba. Różnych źródeł światła wymagają choćby salon i jadalnia. W tej drugiej doskonale sprawdzą się nowoczesne lampy wiszące nad stół. Także w pokoju dziennym warto postawić na jakąś modną lampę sufitową. W salonie z pewnością nie powinno również zabraknąć wariantów podłogowych i stojących, ulokowanych choćby przy miejscu w którym domownicy czytają książki lub grają w gry planszowe czy karciane. Intrygująco i stylowo będzie się prezentowało również punktowe oświetlenie led, umieszczone w bocznych strefach sufitu. Z kolei ich przypodłogowe odpowiedniki mogą dać znakomity efekt w rejonach przechodnich, a więc przede wszystkim na korytarzach.

Duża ilość światła wymagana jest także w kuchni, gdzie warto dobierać punkty świetlne, które będą skierowane na przestrzeń roboczą, a więc blaty. Mogą to być klasyczne świetlówki lub małe reflektorki. Wśród aktualnych trendów dużą popularnością cieszą się rampy świetlne, które można przymocować pod szafkami wiszącymi. Dzięki takim rozwiązaniom światło w całej kuchni nie razi w oczy, więc można tam bez problemu przebywać nawet w kilka osób, a jednocześnie same miejsca pracy są dobrze doświetlone. Modne oświetlenie w rejonach domu w których przebywają nie tylko mieszkańcy, ale i goście, dzięki swoim zróżnicowanym formom stanowi doskonałą ozdobę wnętrza, pomagając rozjaśnić pomieszczenia i dodać im przytulności. Główne lampy o efektownym designie, przyciągają też uwagę odwiedzających, nadając pokojom niebanalnego charakteru.

Jakie oświetlenie do sypialni? 

Sypialnia to prywatne pomieszczenie, które powinno przede wszystkim sprzyjać wypoczynkowi. Obecnie zdecydowanie odchodzi się zatem od stosowania tam intensywnych, górnych świateł. Przez to wnętrze byłoby zbyt jasne, co mogłoby prowadzić jedynie do niepotrzebnego rozdrażnienia i utrudnić odprężenie się. Świetnie sprawdzają się za to kinkiety nowoczesne, uzupełnione stojącymi lampkami o geometrycznych i futurystycznych kształtach. Rozproszenie punktów światła sprawia, iż pomieszczenie będzie z pewnością przytulne. Jednocześnie w razie potrzeby można zamontować dodatkową lampkę choćby w okolicy toaletki, jeżeli taka znajduje się w pokoju. 

Światło w łazience

Sporym wyzwaniem jest aranżacja oświetlenia w łazience, tak żeby spełniało ono swoje funkcje użytkowe, jednocześnie ozdabiając wnętrze. Z pewnością przyda się dobre wyeksponowanie strefy przy lustrze, do czego mogą posłużyć mniejsze reflektorki lub odpowiednia lampa ścienna. Ciekawym i modnym rozwiązaniem są też lustra z wbudowanym oświetleniem. Na pewno warto jednak zadbać o to, żeby tej rejon łazienki był mocno rozjaśniony, co ułatwia codzienne przygotowania, zwłaszcza związane z goleniem, szykowaniem fryzury czy dopracowywaniem makijażu. Oprócz tego bardzo dobrym pomysłem do tego pomieszczenia są listwy ledowe, które można zamontować pod szafkami. Będą wtedy spełniały rolę funkcjonalną, ale i ozdobną, wzbogacając aranżację łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*