Mała łazienka, dużo rzeczy, czyli jak zarządzać przestrzenią

Mała łazienka, dużo rzeczy, czyli jak zarządzać przestrzenią
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mała łazienka to zmora wielu właścicieli mieszkań. Tak samo jak w tej większych rozmiarów, i tutaj musimy jakoś zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria, mając do dyspozycji dużo mniej przestrzeni. Na rzecz optycznego powiększenia łazienki nie możemy jednak zrezygnować z żadnego z podstawowych sprzętów. Nikt nie wyobraża jej sobie przecież bez umywalki czy samej toalety. Jak zatem poradzić sobie z zarządzaniem przestrzenią na niewielkim metrażu?

Kabina prysznicowa zamiast wanny?

Pierwszym pomysłem, który przychodzi nam na myśl jako doskonałe rozwiązanie dla małej łazienki jest zastąpienie wanny kabiną prysznicową. Absolutnie nie jest to zły pomysł, bo rzeczywiście pozwala na zyskanie choć odrobiny przestrzeni. Pamiętajmy jednak o tym, że mając małą łazienkę, wcale nie musimy rezygnować z wanny.

Istnieją modele, które bardzo dobrze wkomponują się także w niewielką przestrzeń, wystarczy zrobić rozeznanie rynku. Różne prysznice i wanny można sprawdzić na https://elazienki.pl. Jeśli zupełnie nie mamy pomysłu na zagospodarowanie łazienki, możemy również zwrócić się o pomoc do specjalisty, w tym celu poszukajmy architekta bądź projektanta wnętrz z naszej okolicy.

Praktyczne akcesoria

Kolejne punkty z listy wyposażenia łazienki, które mogą przyczynić się do zaoszczędzenia miejsca, to akcesoria. Na tak małej przestrzeni bardzo pomocne będą wiszące półki łazienkowe. Po wstawieniu podstawowych sprzętów do niewielkiej łazienki prawdopodobnie nie znajdziemy już miejsca na wszelkie stojące szafki. Dlatego półki będą doskonałym rozwiązaniem na przechowywanie ręczników, suszarek czy środków czystości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*