Medycyna estetyczna – jak nabyć kompetencje wymagane w tej dziedzinie?

Medycyna estetyczna – jak nabyć kompetencje wymagane w tej dziedzinie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Medycyna estetyczna to specjalność medyczna, której przedmiotem zainteresowania są zabiegi estetyczne. Do takich procedur zalicza się chirurgię plastyczną i stomatologię estetyczną.

Medycyna estetyczna jest również określana jako medycyna kosmetyczna lub kosmetologia. Estetyka zajmuje się sposobem, w jaki dana osoba wygląda, podczas gdy kosmetologia zajmuje się sposobem, w jaki dana osoba czuje się.

Szkolenie w tej dziedzinie wymaga zdobycia konkretnej wiedzy na temat anatomii, fizjologii i patologii.

Poniżej przedstawiono kilka przykładów zabiegów estetycznych:

Zastrzyki z botoksu

Botoks jest rodzajem białka, które jest stosowane od dziesięcioleci w leczeniu stanów chorobowych, takich jak skurcze mięśni i przewlekłe migreny. Może być również stosowany do rozluźnienia mięśni twarzy, zmniejszając w ten sposób zmarszczki i linie na twarzy. Zastrzyk jest bezbolesny i powoduje natychmiastowy „zamrożony” wygląd twarzy, który trwa od trzech do sześciu miesięcy w zależności od tego, ile Botoxu wstrzykuje się do każdej grupy mięśni.

Transfer tłuszczu 

Transfer tłuszczu jest podobny do liposukcji, z tą różnicą, że tłuszcz jest pobierany z jednego obszaru ciała i wstrzykiwany w inny obszar, w którym chcesz uzyskać większą objętość lub pulchność (np. policzki). Na przykład, jeśli przeprowadzono liposukcję na udach, ale chciałabyś mieć pełniejsze nogi, wówczas tłuszcz można przenieść z ud na łydki lub pośladki. 

Osoby zainteresowane szkoleniami z zakresu medycyny estetycznej, mogą wziąć udział w organizowanych profesjonalnych spotkaniach przez https://academy.mei.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*