Makijaż permanentny – jak się go wykonuje?

Makijaż permanentny  – jak się go wykonuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny to technika kosmetyczna, która polega na wstrzykiwaniu pigmentu do skóry. Zabieg został opracowany na początku lat 70. ubiegłego wieku, a w ostatnich latach zyskał popularność wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd swoich brwi, ust czy powiek. Zabieg ten może być wykonany przez certyfikowanego lekarza lub przez wykwalifikowanego kosmetologa.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Procedura makijażu permanentnego, z którą zapoznać się możesz na stronie https://www.permanentnybielsko.com/trwaly-i-estetyczny-makijaz-permanentny-oczu/, polega na wprowadzeniu pigmentu do górnych warstw skóry właściwej (najgłębsza warstwa skóry) za pomocą igieł, które są umieszczane pod skórą w określonych miejscach. Igły nie przechodzą przez całą drogę przez skórę, ale zamiast tego tworzą mikrokanały, które pozwalają na lepszą penetrację pigmentu.

Obszar, na którym będziesz wykonywany makijaż permanentny, musi najpierw zostać oczyszczony roztworem antyseptycznym, a następnie alkoholem, aby go wysterylizować. Przed całą procedurą nakładany jest miejscowo krem odrętwiający stosowany w celu znieczulenia, aby nie odczuwać bólu wywołanego nakłuciami w skórze.

Po wstrzyknięciu pigmentu do skóry, można użyć jakiegoś rodzaju kremu lub żelu, aby pomóc wchłonąć nadmiar barwnika ze skóry i zapobiec siniakom lub krwawieniu w miejscu wstrzyknięcia. 

Kolor pigmentu, który zostanie użyty, zależeć będzie od tego, jaki rodzaj zabiegu chcesz wykonać oraz jaki efekt chcesz osiągnąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*