Kto może uczyć języka polskiego jako obcego?

Kto może uczyć języka polskiego jako obcego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauczanie języka polskiego jako obcego w dobie otwartych granic i łatwego podróżowania staje się coraz bardziej kuszącym sposobem na zarabianie pieniędzy. Na ulicach spotykamy coraz więcej obcokrajowców, więc musimy mieć na uwadze, że ktoś ich naszego języka nauczył. i wbrew pozorom tego typu nauczycielem nie musi być koniecznie polak, jak każdemu w pierwszej chwili przychodzi do głowy, mimo że osoba mówiąca po polsku od urodzenia ma nieco prostsze zadanie.

Różne kwalifikacje, jeden cel

Obcokrajowiec może stać się tak samo dobry w nauczaniu polskiego, jak rodowity mieszkaniec naszego kraju. Dzieje się tak z tego powodu, że przyjezdny z automatu zna obcy język, co pozwala mu komunikować się bezproblemowo ze studentami. Również jego własne doświadczenia związane z uczeniem się polskiego mogą okazać się przydatne, bo ma szans wykorzystać je do nauki innych.

Ale bez dwóch zdań prym w nauce języka polskiego wiodą ci, którzy studiowali filologię polską. W końcu nauka jednego z najtrudniejszych języków świata jest dużo prostsza, kiedy się w nim dorastało. Równie wysokie kwalifikacje mają studenci obcych filologii, bo poza polskim mają już doświadczenie z obcym językiem, co jest sporym ułatwieniem w pracy nauczyciela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*