Kiedy warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie w terenówce?

Kiedy warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie w terenówce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie pojazdu off-roadowego wymaga nie tylko uważnej jazdy, ale również doświadczenia i odpowiedniego wyposażenia. Ważne jest dobre oświetlenie trasy, która może prowadzić przez zróżnicowany teren. Odpowiednia widoczność pozwala na bezpieczną jazdę, podczas której warunki nie zaskoczą kierowcy.

Dodatkowe oświetlenie w aucie terenowym – kiedy się na nie zdecydować?

Nie każdy pojazd terenowy wymaga instalowania dodatkowego oświetlenia – wiele zależy od tego, w jaki sposób samochód jest wykorzystywany. Dodatkowe oświetlenie jest wymagane w samochodach poruszających się po leśnych lub polnych drogach, szczególnie po zmroku. Chętnie korzystają z niego patrole leśne, straż graniczna czy inne służby mundurowe, ale również osoby biorące udział w wyścigach na trudnych trasach. Dodatkowe oświetlenie może przydać się również osobom, które mieszają w trudno dostępnym terenie bez dostępu do utwardzonej drogi.

Dodatkowe lampy w terenówce

Warto zwracać uwagę na to, jaki typ dodatkowych lamp jest wybierany do terenówki. Dobrą inwestycją są lampy dalekosiężne LED, które emitują rozproszone światło o białej barwie i tym samym zapewniają lepszy poziom oświetlenia najbliższego terenu niż lampy halogenowe. Co ważne, są energooszczędne, wydajne i tańsze niż halogeny. Kupując wybrany produkt należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy lampy posiadają homologację, a ilość punktów świetlnych nie może przekraczać 4 sztuk – bez spełnienia tych warunków nie można poruszać się z lampami po drogach publicznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*