Kiedy tanio kupić opał?

Kiedy tanio kupić opał?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup opału na całą zimę to nie lada wyzwanie finansowe. Często za kilka ton węgla musimy zapłacić nawet do kilku tysięcy złotych. Dlatego każda oszczędność jest tutaj bardzo istotna, ponieważ znajdując tańszego dostawcę możemy zachować nawet do kilkuset złotych. Jest to na tyle zauważalna w domowym budżecie suma, że warto o nią zawalczyć. Pokazujemy jakie są sposoby na uzyskanie oszczędności przy zakupie paliw stałych.

Duża ilość naraz

Kupując kilka ton węgla, możemy już myśleć o skorzystaniu ze sprzedaży hurtowej. Zapewne wiele podmiotów prowadzących takiego rodzaju handel będzie zainteresowanych naszą ofertą zakupu sporej ilości opału naraz. Warto więc skontaktować się z okolicznymi hurtowniami, zapytać o ceny oraz czy byłyby zainteresowane sprzedaniem nam konkretnej ilości paliwa. W ten sposób możemy dostać zarówno opał luzem, jak również np. ekogroszek workowany Hurt oferuje ceny niższe o nawet kilkadziesiąt procent względem sprzedaży detalicznej, ponieważ nie dolicza się tutaj marży sklepu.

Najlepsza pora na kupno

Opał zarówno w sklepach, na składach jak i w hurtowniach kosztuje najmniej w okresie późno wiosennym, a także w pierwszej połowie lata. Potem ceny nieco wzrastają, jednak wciąż można liczyć na nieco lepsze warunki zakupowe mniej więcej do połowy jesieni. Jest tak dlatego, że w powyższych okresach niewiele ludzi kupuje węgiel, ekogroszek, koks czy pellet Hurt obniża więc ceny podobnie zresztą jak podmioty detaliczne, chcąc w ten sposób przyciągnąć klientów i skłonić ich do zakupów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*