Jakie jest zastosowanie płytek w aranżacji wnętrz?

Jakie jest zastosowanie płytek w aranżacji wnętrz?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki w pracach projektantów znajdują szerokie zastosowanie. Stają się uzupełnieniem aranżacji nie tylko salonu, tarasu, ale także kuchni i łazienki. Płytki betonowe znajdziemy, jako element ozdobny ściany, również na zewnątrz pełniące funkcje alternatywy dla elewacji.

Aranżacja łazienki w szarych odcieniach

Płytki betonowe w aranżacjach wnętrz cieszą się popularnością wśród projektantów i klientów. Nietuzinkowe pomysły łączą w sobie różne formaty płytek oraz ich wykończenia. Kompozycja surowej matowej płytki betonowej z okładziną ceramiczną w wykończeniu lappato czy poler przełamuje chłód aranżacji. W projektach łazienek płytki ceramiczne imitujące surowy beton doskonale łączą się z ciepłą barwą płytek drewnopodobnych. Biała ceramika w postaci umywalki, wanny czy misy WC zamontowana na tle płytki betonowej rozjaśnia całe zestawienie, sprawiając wrażenie świeżego pomieszczenia. Zwolennicy mrocznych aranżacji też wybiorą coś dla siebie. Zestawienie płytki ceramicznej imitującej beton w ciemnej barwie sprawdzi się także w mniejszym pomieszczeniu, pod warunkiem wybrania większego formatu.

Płytki betonowe w salonie

Płytka podłogowa imitująca beton to praktyczne rozwiązanie do salonu. Dobranie fugi w kolorze płytki sprawi, że dana przestrzeń optycznie powiększy się, tworząc jednolitą powierzchnię. Projektanci wnętrz płytki betonowe proponują jako element ozdobny na pojedynczą ścianę na przykład za telewizorem. Płytka imitująca beton sprawdzi się także jako wykończenie na ścianie przy schodach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*