Jak zaplanować wystrój małego pokoju dla nastolatka?

Jak zaplanować wystrój małego pokoju dla nastolatka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystrój pokoju, w którym zamieszka nastolatek, może przyprawić jego rodziców o zawrót głowy. Zadanie to staje się nawet trudniejsze, gdy do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Każdy szczegół powinien być dokładnie przemyślany. Jak zatem zaplanować aranżację tego typu wnętrza, aby było ono zarówno wygodne, jak i funkcjonalne? Oto nasze wskazówki.

Faza wstępna: podstawy

W pierwszej kolejności zajmujemy się tymi elementami wystroju, które prawdopodobnie nie ulegną zmianie przez kilka najbliższych lat. Mowa oczywiście o ścianach. Pozwólmy nastolatkowi samodzielnie wybrać kolor farb lub wzór tapet. Przypomnijmy mu jednak, że gust bywa zmienny, lepiej nie stawiać zatem na krzykliwe kolory czy logo zespołu muzycznego, którego sława wkrótce przeminie. Po ścianach czas zająć się podłogą. Do wyboru mamy panele, wykładzinę bądź dywan. Wszystkie te elementy idealnie uzupełnią bardzo modne obecnie pufy, które bez problemu kupimy online, na przykład na https://pufy.pl/53-pufy. Spełniają one wiele funkcji. Są równocześnie dekoracją oraz wygodnym siedziskiem podczas spotkań ze znajomymi.

Meble i akcesoria

Czas na najtrudniejszy etap urządzania niewielkiego pokoju nastolatka, czyli zakup mebli. Obowiązkowo powinny znaleźć się tutaj łóżko oraz biurko. Ponieważ młodzi ludzie spędzają sporo czasu przed ekranem komputera, warto inwestować w fotele młodzieżowe, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Nie zapominajmy również o szafie, najlepiej z dużym lustrem, pomagającym w ocenie wybranych stylizacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*