Jak zaoszczędzić na energii w mieszkaniu?

Jak zaoszczędzić na energii w mieszkaniu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny energii elektrycznej ciągle rosną, co wymusza na nas coraz większe oszczędzanie. Gasimy światło w pokojach gdzie nikt nie przebywa, wcześniej chodzimy spać, rezygnujemy z używania czajników elektrycznych oraz mikrofalówki na rzecz kuchenki gazowej i tak dalej. Nie zawsze jednak musimy obniżać komfort naszego życia, by móc mniej płacić za prąd. Prezentujemy kilka praktycznych porad jak zmniejszyć zużycie energii.

Wymieniamy żarówki

Jeśli ktoś ma jeszcze w swoim domu lub mieszkaniu stare żarówki z włóknem wolframowym, powinien je natychmiast wymienić. Ich sprawność jest bardzo niska, ponad 90% energii zamieniają po prostu w ciepło. Swego czasu dobrym zamiennikiem były świetlówki kompaktowe, jednak dziś o wiele lepszym wyborem jest żarówka bądź taśma LED Cena takich rozwiązań jest coraz niższa, nie musimy więc skrupulatnie liczyć po jakim czasie ta inwestycja się zwróci. Dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii, dużej trwałości oraz niskich kosztach zakupu diodowych źródeł światła, możemy być absolutnie pewni że wyjdziemy na tym sporo na plus. na https://sklep.profiled.pl/ można znaleźć wiele elementów służących do zamontowania takiego oświetlenia.

Sprzęt o wyższej sprawności

Gdy kupujemy lodówkę, pralkę, telewizor czy jakiekolwiek inne urządzenie, sprawdzajmy skrupulatnie jaka jest jego sprawność energetyczna. Znajduje się ona na specjalnej karcie i wyrażana jest poprzez litery od A do D. Im dalsza litera alfabetu, tym sprzęt będzie posiadał większy apetyt na prąd, a jego sprawność będzie niższa. Klasa sprawności A może w swoim oznaczeniu posiadać także plusy w liczbie od jednego do trzech. Świadczy to o tym, że urządzenie posiada nawet lepsze parametry, niż wynikałoby to z podstawowej klasy A.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*