Jak kupić odpowiedni laptop dla siebie?

Jak kupić odpowiedni laptop dla siebie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laptopy to świetny sposób na mobilność, ale mogą być drogie. Jeśli kupujesz laptopa, oto co powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem. Na stronie https://pc.shop.pl/kategoria/laptopy-poleasingowe/lenovo-thinkpad/ są poleasingowe laptopy Lenovo.

Rozmiar i waga

Rozmiar laptopa jest mierzony w calach, natomiast jego waga jest mierzona w funtach. Laptopy z większymi ekranami mają tendencję do ważenia więcej niż te z mniejszymi ekranami. Dobrą zasadą jest, że laptopy z ekranami o przekątnej 10 cali lub mniejszej ważą mniej, natomiast laptopy z ekranami o przekątnej 15 cali lub większej ważą więcej.

Szybkość procesora i pojemność pamięci

Procesor to mózg komputera; jest to komponent, który przetwarza wszystkie informacje pochodzące z innych części maszyny i przechowuje je do późniejszego wykorzystania. Szybkość tego procesora określa, jak szybko będzie działał Twój laptop, więc jeśli chcesz czegoś szybkiego i responsywnego, szukaj takiego, który ma co najmniej procesor Intel Core i3. Będziesz także chciał 4 GB RAM (pamięci) do podstawowych zadań i 8 GB do ciężkich potrzeb wielozadaniowych, takich jak gry lub edycja wideo.

Karta graficzna

Karta graficzna jest odpowiedzialna za przetwarzanie obrazów wyświetlanych na ekranie. Jeśli chcesz grać w gry wideo lub oglądać filmy, wydajna karta graficzna pomoże w jakości tych doświadczeń; nie jest jednak konieczna do podstawowych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych i przetwarzanie tekstów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*