12 PM | 02 sie

Jak kupić odpowiedni laptop dla siebie?

Laptopy to świetny sposób na mobilność, ale mogą być drogie. Jeśli kupujesz laptopa, oto co powinieneś wziąć pod uwagę przed zakupem. Na stronie https://pc.shop.pl/kategoria/laptopy-poleasingowe/lenovo-thinkpad/ są poleasingowe laptopy Lenovo.

Rozmiar i waga

Rozmiar laptopa jest mierzony w calach, natomiast jego waga jest mierzona w funtach. Laptopy z większymi ekranami mają tendencję do ważenia więcej niż te z mniejszymi ekranami. Dobrą zasadą jest, że laptopy z ekranami o przekątnej 10 cali lub mniejszej ważą mniej, natomiast laptopy z ekranami o przekątnej 15 cali lub większej ważą więcej.

Szybkość procesora i pojemność pamięci

Procesor to mózg komputera; jest to komponent, który przetwarza wszystkie informacje pochodzące z innych części maszyny i przechowuje je do późniejszego wykorzystania. Szybkość tego procesora określa, jak szybko będzie działał Twój laptop, więc jeśli chcesz czegoś szybkiego i responsywnego, szukaj takiego, który ma co najmniej procesor Intel Core i3. Będziesz także chciał 4 GB RAM (pamięci) do podstawowych zadań i 8 GB do ciężkich potrzeb wielozadaniowych, takich jak gry lub edycja wideo.

Karta graficzna

Karta graficzna jest odpowiedzialna za przetwarzanie obrazów wyświetlanych na ekranie. Jeśli chcesz grać w gry wideo lub oglądać filmy, wydajna karta graficzna pomoże w jakości tych doświadczeń; nie jest jednak konieczna do podstawowych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych i przetwarzanie tekstów.

Napisz odpowiedź bądź skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziewięć =