Jak zadbać o porządek w ogrodzie w sezonie jesiennym?

Jak zadbać o porządek w ogrodzie w sezonie jesiennym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadacze przydomowych ogródków wiedzą, że związany jest on z szeregiem obowiązków. Jednym z nich jest zabezpieczenie go przed zimnem. W jaki sposób zadbać o swój ogród jesienią? Jak przygotować go przed zimą? W naszym artykule znajdziemy kilka przydatnych wskazówek.

Jak przygotować ogród do zimy?

Jesienny czas jest idealny na to, by przygotować nasz ogród do nadejścia zimy. Przygotowania warto rozpocząć od uporządkowania liści, a także intensywnego nawadniania i podlewania. Jesienno-zimowe miesiące są dobrym momentem na zasianie trawy oraz zasadzenie drzew. Jest to możliwe jednak wyłącznie wtedy, gdy na kolejne tygodnie nie są zapowiadane nocne przymrozki. Jesień to również dobry moment, by zająć się połamanymi gałęziami i opadniętymi liśćmi. Zadanie to ułatwi odpowiednio dobrana dmuchawa do liści, taka jak ta dostępna pod adresem https://www.gardenflora.pl/Akumulatorowa-Dmuchawa-do-Lisci-LB-4060-bez-Akumulatora-i-Ladowarki-p42272.

Prace porządkowe w okresie jesiennym związane są również z podlewaniem. Jest to także dobry czas na intensywne nawożenie niektórych roślin – warto jednak pamiętać, by nie używać nawozów bogatych w azot. Ważna jest jednak obecność potasu oraz fosforu, które mają dobroczynny wpływ na rośliny. Staną się one wówczas bardziej odporne na późniejsze braki wody, będą bardziej ukorzenione oraz przystosowane do tego, by czerpać z gleby pożyteczne składniki. Dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie roślin przed nadchodzącymi mrozami. Można to zrobić poprzez okrycie pni włókniną lub sucha korą. Mogą przydać się do tego pokruszone gałęzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*