Sterylizator do butelek – do czego służy?

Sterylizator do butelek – do czego służy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sterylizatory do butelek to urządzenia, które sprawiają, że butelki i smoczki są czyste, bezpieczne i gotowe do użycia. Po każdorazowym umyciu butelek należy umieścić je w sterylizatorze, aby mieć pewność, że wszystkie bakterie zostały zabite, zanim przygotujesz swojemu dziecku w nich napój.

Głównym zadaniem każdego sterylizatora jest niszczenie bakterii i wirusów, które mogą powodować infekcje w organizmach niemowląt. Najczęściej do takiego zakażenia dochodzi podczas korzystania z zanieczyszczonej wody lub nieczystych rąk.

Co to jest sterylizator do butelek?

Sterylizator do butelek to zazwyczaj małe plastikowe pudełko z pokrywką i otworami po bokach do wentylacji. Wewnątrz znajduje się zwykle stojak z przegródkami na każdą butelkę lub smoczek, aby nie stykały się podczas procesu. Pod pokrywą często znajduje się tacka z otworami, aby para wodna mogła się wydostać podczas procesu sterylizacji. Niektóre modele mają również uchwyt, dzięki czemu można je łatwo przenosić podczas użytkowania.

Dlaczego warto korzystać ze sterylizatora do butelek?

Sterylizacja butelek dla dziecka jest ważna, ponieważ zmniejsza ryzyko infekcji i alergii. Przed użyciem powinno się dokładnie umyć cały sprzęt do karmienia, jednak w ten sposób trudno byłoby całkowicie pozbyć się wszystkich zarazków. W tym miejscu z pomocą przychodzi sterylizator elektryczny do butelek: wykorzystuje on parę lub ciepło, aby zabić wszelkie szkodliwe substancje znajdujące się na sprzęcie do karmienia dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*