Jak zadbać o komfort pracy w nasłonecznionym biurze?

Jak zadbać o komfort pracy w nasłonecznionym biurze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie optymalnych warunków pracy jest ważnym zadaniem dla każdego menedżera, dlatego ważne jest, aby przemyśleć nawet najdrobniejsze szczegóły. W lecie, gdy przez okna wpada dużo światła słonecznego, warunki pracy mogą być zakłócone przez odblaski na monitorach i ciepło w pomieszczeniu, które trudno jest odprowadzić bez klimatyzacji.

Idealnym rozwiązaniem problemu obfitego nasłonecznienia jest przyciemnianie okien w biurze. Z angielskiego „tinting” to pokrywanie okien foliami o specjalnym składzie, który nie tylko nadaje oknom stylowy wygląd, ale także zapobiega wypalaniu się wnętrza, eliminuje ryzyko stłuczenia i stwarza całkowitą prywatność pomieszczenia. Te i inne korzyści są dokładnie tym, dlaczego przyciemnianie szyb stało się tak popularne.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Zastosowanie folii na okna jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Przede wszystkim ułatwia ich użytkowanie – mycie i czyszczenie nie stanowi już problemu. Okna zabezpieczone folią są znacznie mniej narażone na gromadzenie się kurzu – tę zasługę należy przypisać powłoce antystatycznej. Folie przeciwsłoneczne są również praktyczne, ponieważ dzięki nim okna stają się bardziej stabilne, co stwarza dodatkowe warunki bezpieczeństwa.

Najważniejszą zaletą folii przeciwsłonecznej jest to, że chroni ona okna przed promieniowaniem słonecznym i ciepłem. Dzięki specjalnej powłoce, przyciemnianie znacznie zmniejsza ilość przenikającego do wnętrza promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Przyciemnianie budynków pozwala utrzymać chłód we wnętrzach w gorących porach roku oraz zapobiega wypalaniu się mebli, zasłon, tapet i parkietów. W zimie jest nie mniej przydatne, ponieważ skutecznie zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*