Jak usprawnić przepływ towarów z i do magazynu?

Jak usprawnić przepływ towarów z i do magazynu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyn to miejsce przeznaczone stricte do składowania, załadunku oraz rozładunku rozmaitych towarów. Dobre funkcjonowanie takiego obiektu jest w ogromnej mierze uzależnione od zastosowania konkretnych rozwiązań wpływających bezpośrednio na znaczne zwiększenie sprawności przepływu wszelkich paczek. W pierwszej kolejności zaleca się wdrożenie zaawansowanego systemu przeładunkowego. Jego poszczególne elementy posiada w swojej ofercie ta konkretna firma z siedzibą w Ząbkach: http://przemyslowebramy.pl/systemy-przeladunkowe/.

Działania muszą być podejmowane z głową

We wspomnianym we wstępie systemie przeładunkowym kluczową rolę odgrywa specjalna rampa, czyli stabilny pomost niwelujący różnicę między podłogą hali magazynowej a powierzchnią samochodu ciężarowego (działająca w oparciu o siłowniki hydrauliczne). Dzięki temu proces załadunku i rozładunku odbywa się szybko, bezpiecznie oraz w pełni komfortowo dla pracowników. Obecnie prym wiodą rampy z opuszczaną i wysuwaną wargą.

Drugi istotny element systemu to fartuch uszczelniający o konstrukcji nożycowej, który skutecznie chroni bramę wjazdową przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiega jednocześnie utracie ciepła z budynku i uszkodzeniom towarów.

Pozostałe udogodnienia to przede wszystkim odbojnice najazdowe (odpowiedzialne za amortyzowanie sił powstających w trakcie przeładunku), lampy sygnalizacyjne (emitujące czerwone bądź czerwono-zielone światło), naprowadzacze kół (w formie stalowych rur) i reflektory rozjaśniające całą przestrzeń. Oprócz tego dobrym pomysłem jest zadbanie o właściwe oznaczenie towarów za pomocą etykiet z kodami kreskowymi, a także zaimplementowanie systemu składowania na bazie automatycznych regałów przesuwnych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*