Jaki olej do motocykla wybrać?

Jaki olej do motocykla wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów oleju do silników motocyklowych i wybór właściwego może być mylący. Być może słyszałeś, że olej syntetyczny jest lepszy od konwencjonalnego lub że powinieneś używać wysokiej jakości mieszanki syntetycznej. Choć to prawda, że niektóre rodzaje olejów działają lepiej niż inne, nie powinieneś się zbytnio przejmować tym, jakiego rodzaju oleju używasz.

Który olej kupić?

Tak długo jak przestrzegasz zaleceń producenta dla swojego motocykla, nie ma prawdziwych różnic pomiędzy rodzajami olejów. Wszystkie nowoczesne oleje (w tym konwencjonalne, syntetyczne i półsyntetyczne) zawierają dodatki, które pomagają zapobiegać tworzeniu się szlamu i korozji wewnątrz silnika, więc wszystkie powinny zapewnić podobne korzyści w zakresie wydajności. Zajrzyj na stronę https://liquimoly.sklep.pl/83-oleje-silnikowe aby wybrać coś dla siebie.

Gęstość oleju

Największą różnicą pomiędzy olejami silnikowymi jest ich lepkość – jak gęste lub rzadkie są w danej temperaturze. Wskaźnik lepkości jest wydrukowany na butelce lub opakowaniu każdego rodzaju oleju silnikowego dostępnego obecnie. Większość producentów zaleca stosowanie oleju motocyklowego SAE 10W-40 do większości zastosowań; oznacza to, że olej ma lepkość 10W w temperaturze 100 stopni Celsjusza i 40 w temperaturze 163 stopni Celsjusza. Nie ma potrzeby wybierania oleju grubszego lub rzadszego niż zalecany przez producenta motocykla. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju oleju użyć w swoim motocyklu, ważne jest, aby porozmawiać z kimś, kto zna się na motocyklach i ich działaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*