Jak przygotować mieszkanie do wymiany okien?

Jak przygotować mieszkanie do wymiany okien?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu blokach mieszkalnych wciąż jeszcze mamy do czynienia ze starymi, drewnianymi oknami. Nie posiadają one niemal żadnej termoizolacyjności, przez co ogromna ilość ciepłego powietrza zwyczajnie ucieka na zewnątrz. Powoduje to, że jest nam ustawicznie zimno, musimy podkręcać kaloryfery bardzo mocno. To odbija się z kolei na rachunkach za centralne ogrzewanie, a jednocześnie na komforcie życia. Dlatego też stare okna warto wymienić na nowe, wykonane z PCV. Sprawdzamy jak przygotować się do takiej wymiany.

Sprzątamy pokój

Zanim odwiedzi nas ekipa montująca nowe okna, warto porządnie posprzątać w pokoju, gdzie okna mają być wymieniane. Należy przede wszystkim zapewnić do nich dobry dostęp, tak by pracownicy mogli swobodnie przechodzić i wnieść wszystkie potrzebne narzędzia. Dobrze jest odsunąć meble i inne przedmioty, które znajdują się bezpośrednio w okolicy okien. Dzięki temu nie będziemy ryzykować, że zostaną one uszkodzone, co zawsze może się zdarzyć w trakcie takich prac.

Zdejmujemy firanki

Jeżeli w naszym mieszkaniu mamy firanki i zasłony, dobrze jest je zdjąć. Przy okazji możemy od razu je wyprać. ich znacznie ułatwi pracownikom zadanie, a jednocześnie nie będziemy ryzykować ich zakurzenia bądź podarcia, co zawsze może się zdarzyć. Pamiętajmy też, by wybrać dobrą ekipę montażową, która zadba o możliwie jak najbardziej bezinwazyjny montaż okien. Jeśli mieszkamy w Poznaniu, to na stronie internetowej http://www.erka-systemy.pl/strona/Montaz-Serwis/Montaz-okien możemy znaleźć jedną z przykładowych ofert takich usług.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*