Jak poradzić sobie z przerwami w dostawie prądu?

Jak poradzić sobie z przerwami w dostawie prądu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zasilanie elektryczne jest nam potrzebne praktycznie przez całą dobę. Niestety w wielu miejscach, zwłaszcza na wsiach, pojawiają się problemy z dostarczaniem energii przez cały czas. Wynika to z tego, że linie energetycznie niejednokrotnie biegną przez obszary zalesione, gdzie w czasie wiatru bądź silnych opadów śniegu, gałęzie łamią się i spadają na przewody. To prowadzi do zwarć i braku nieprzerwanego dostarczania prądu do odbiorców końcowych. Na szczęście można sobie poradzić z tą sytuacją.

Zasilacz UPS

Najbardziej popularnym sposobem zapewnienia nieprzerwanego dostępu do energii elektrycznej są zasilacze typu UPS. Są to niewielkie urządzenia, które zawierają wewnątrz akumulatory oraz inwerter elektryczny, zamieniający niskie napięcie z baterii na takie samo, jakie dostępne jest normalnie w gniazdku. Powoduje to, że możemy bez kłopotów korzystać przez cały czas np. z komputera, nie obawiając się że nagłe i niespodziewane wyłączenie prądu spowoduje utratę danych. Klasyczny UPS pozwala na przynajmniej kilkanaście minut pracy przy zasilaniu bateryjnym.

Zasilanie awaryjne

Drugą opcją, stosowaną częściej w przemyśle niż w gospodarstwach domowych, są specjalne instalacje elektryczne Poznań ma wiele fabryk, które korzystają z tego typu zasilania awaryjnego. Ma ono zasięg centralny i obejmuje swoim działaniem cały budynek, halę produkcyjną, a czasem nawet kompleks obiektów. Opiera się na zastosowaniu generatora spalinowego, który rusza w momencie utraty zasilania z sieci energetycznej. Warto zainteresować się tym tematem i poszukać odpowiednich specjalistów zajmujących się tego typu usługami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*