Co trzeba wiedzieć przed założeniem własnej działalności

Co trzeba wiedzieć przed założeniem własnej działalności
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko cieszenie się stałym źródłem dochodu ale i droga do wielu możliwości. To imponująca decyzyjność, szansa na rozwój i brak problemów z kłopotliwymi przełożonymi. Warto jednak pamiętać, że jest to również duża odpowiedzialność i poważne przedsięwzięcie, do którego należy właściwie się przygotować. O czym trzeba pamiętać rozpoczynając karierę przedsiębiorcy?

Stanąć za sterami swojego życia zawodowego

Jeśli posiadasz już biznesplan, w którym została uwzględniona analiza mocnych i słabych stron, szanse i zagrożenia oraz sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji, znajdujesz się w dobrym miejscu. Skupiając się na kwestiach finansowych pamiętaj, że możesz ubiegać się o otrzymanie dotacji na rozpoczęcie działalności. Są to środki pochodzące z urzędów pracy oraz  funduszy unijnych. 

Ciekawym rozwiązaniem są także rządowe programy pożyczkowe. Określ, czy potrzebujesz prowadzenia uproszczonej, czy pełnej księgowości i sprawdź aktualną wysokość składek ZUS. Upewnij się również, czy możesz skorzystać z dwuletniej ulgi. Jeśli zaistnieje taka potrzeba w związku z rodzajem branży, w której planujesz działać, uzyskaj niezbędne koncesje i zezwolenia tak, by firma mogła rozpocząć funkcjonowanie bez zbędnych opóźnień i problemów. 

Pamiętaj, że musisz wybrać formę działalności i formę opodatkowania. Potrzebujesz pomocy? Jeśli interesuje cię rejestracja działalności gospodarczej Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziesz wielu profesjonalistów specjalizujących się w tym zakresie!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*